Голосование




влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:



"Тарас Бульба" - грандіозна прем'єра на "Інтері"!

01 ноября 2009

7 листопада о 20.30 на "Інтері" відбудеться прем’єра нашумілої стрічки "Тарас Бульба". Для режисера картини Володимира Бортко це вже четверта екранізація відомого твору літератури, глядачам добре знайомі його "Собаче серце", "Ідіот" та "Майстер і Маргарита". За словами самого Бортко, цією стрічкою він хоче завершити свою кінокар'єру. Але прокат картини "Тарас Бульба" у кінотеатрах мав настільки великий резонанс і найсуперечливіші відгуки, що, можливо говорити про відхід на пенсію 62-річному Володимиру Володимировичу - зарано. Ну, а телеглядачі зможуть самі скласти свою думку про картину після її перегляду на "Інтері" 7 листопада о 20.30. Тим паче що в ролях задіяні відомі актори - Богдан Ступка, Михайло Боярський, Ігор Петренко, Володимир Вдовіченков, Ада Роговцева, Борис Хмельницький, Юрій Бєляєв, Даніель Ольбрихський, Олександр Дедюшко, Лесь Сердюк.

Події Запорозької Січі відсилають нас до тяжкого періоду в історії козацтва, коли запорожці піднялися на боротьбу із Річчю Посполитою. У самому центрі політичних інтриг опинилася родина шанованого козака Тараса Бульби, що переживав глибоку особисту драму. Його син Андрій покохав польську принцесу та налаштований втекти з Січі. Тарас, якому доводиться обирати між почуттями та обов'язком, оголошує синові останню батьківську волю…
 
Володимир Бортко, режисер фільму "Тарас Бульба":

- Твори Гоголя - у переліку моїх улюблених книжок. І потім, коли нація переживає не найкращий період духовного розвитку, виникає бажання нагадати про чудових предків, які показували, як треба відноситися до життя та любити Батьківщину. Мені здається, що це надзвичайно важливо і для України, і для Росії. Спробую не просто висловитися з приводу написаного Гоголем, а розповісти, як МЕНІ здається, про що хотів повідати письменник.  Зрада Андрія - головна тема фільму. Чому він зрадив Батьківщину? Покохав панночку, вона гарна. Що тут ще розповідати? Виявляється, є що. Гоголь на трьох сторінках описує міркування Бульби над тим, чому Остап йому подобається більше, ніж Андрій. Тому що він відчуває роздвоєність в Андрії, а будь-яка роздвоєність - це вже крок до зради з точки зору людей, що сповідають якусь ідею. Подивиться на картину Рєпіна "Запорожці пишуть лист турецькому султанові": немудрі люди, не зовсім тверезі, щось пишуть, регочуть. А починаємо читати Гоголя - і раптом виявляється, що Тарас Бульба не такий простий, це не шаровари і не сало, в людини є своє уявлення про порядність.

За кадром

Бюджет картини "Тарас Бульба" склав 25 мільйонів доларів, але окупив він своє виробництво за перші два тижні кінопрокату, ставши найбільш касовою екранізацією класики. Прем'єра фільму відбулась 1 квітня 2009 року - до дня народження Миколи Васильовича Гоголя.

Зйомки проходили в Санкт-Петербурзі, на острові Хортиця, Кам'янець-Подільському, Хотині, Асканії Нова, в Криму, Києві, Запоріжжі, Вроцлаві. Планувалось також задіяти музей "Пирогово" під Києвом - творці фільму хотіли  побудувати хутір Тараса Бульби і згодом подарувати його музею, але так і не домовились із дирекцією.

Фільм знімали дев'ять місяців без перерв. Було зшито більше двох тисяч костюмів, в деяких сценах приймали участь приблизно тисяча чоловік масовки, 150 коней і 100 каскадерів.

Президент України Віктор Ющенко особисто пропонував роль Тараса Бульби відомому актору Жерару Депард'є, але у фільмі все ж таки зіграв не менш талановитий актор Богдан Сильвестрович Ступка.

Одним з консультантів фільму став голлівудський продюсер Нік Пауел, що працював над фільмом "Хоробре серце" (Braveheart).
Незначні вольності, які дозволив собі  Бортко по відношенню до Гоголя, це викинути деякі частини з повісті, а також дописати персонажа Мосія Шило спеціально для Михайла Боярського. Перше доволі логічне для екранізації, оскільки фільм вмістити все, зрозуміло, не може. А ось друге було зроблено, очевидно, для того, щоб артист Боярський в решті решт зіграв персонажа без капелюха.

Михайло Боярський на зйомках зломив два пальці, коли вів за собою трьох коней з поводу, на повному скаку. Він умудрявся тримати в руках два списи на повному галопі, керуючи тільки ногами, зробив шість дублів! Боярському, незважаючи на його 60-річний вік, вдавалися трюки, які викликали замилування навіть у американських каскадерів.

Ті, хто вже бачив фільм, звинувачують його творців у жорстокому натуралізмі - особливо в сцені страти Остапа. Страта Остапа - центральна сцена фільму, - розповідає Богдан Сильвестрович Ступка, - Артист Вдовіченков, коли його хотіли поставити на табуреточку,  сказав: "Ви що, з глузду з'їхали? Я ж приїхав сюди грати, а не на табуретці стояти". І залишився на ланцюзі висіти. І я розумію, чому. За сюжетом батько бачить мучення сина, а потім каже: "Добре, синку, добре". Сцена жорстока - щоб було зрозуміло, чому він це говорить. Він бачить, що терпить син! Гоголь написав: "Не будемо бентежити читачів картиною пекельних страждань…" Але нам-то що робити? В нас кіно! Ми маємо показати.

Актори

Богдан Ступка (Тарас Бульба):

- Доля Тараса Бульби - це трагедія. Знаєте, нас погано вчили у школі. Що ми пам’ятаємо з "Тараса Бульби"? "Я тебе породив, я тебе і вб'ю". Це я пам'ятав  з книги. До кінця твір у школі ніхто не читав. Так, але говорити: "Батько мені - не батько" адже також жахливо? Зрозуміло, що юнак закохався, але як це, - відрікатись від батька? Можливо, якщо б він залишився живим, то потім повернувся до батька, як блудний син. Хоча не виключаю, що позиція Андрія може бути привабливою. Адже йому сподобалась не тільки польська пані, але й європейська культура. Це більше, аніж любовна історія. "Я не зміг би вбити сина"

Михайло Боярський (Мосій Шило):

- У дитинстві, коли я жив у селі влітку, у дерев'яному будинку висів, як би зараз висловилися постер - з "Огонька" із зображенням Тараса Бульби. За ним ляхи, а він люльку вронив… Я дивився у захваті: який могутній дядько! Який кінь під ним, як він його тримає! А книжку мені вперше батько вголос прочитав. Задали за шкільною програмою "Тараса Бульбу", батько поцікавився: "Ти що, не читав? Мишко, ну що ти - гайда я тобі почитаю!" Коли батько читав, я так ревів!

У "Бульбі" нічого неможна пропустити, і ти вже там, поміж козаків, і готовий віддати своє єдине життя за Батьківщину, разом зі своїми товаришами. І зараз, коли читаю, - так реву! Білугою! Уся родина бігає від мене: у-у, батько взяв "Тараса Бульбу" - краще до нього не підходити! Зараз зареве, почне крушити дім… І досі майже кожного місяця читаю "Тараса Бульбу", і досі реву…

Ігор Петренко (Андрій Бульба):

- "Під час літніх зйомок стояла неймовірна спека, а костюми, в нас були не легкий льон, а вовняні речі з хутряними шапками та збруєю, що розжарювалася на сонці. Іноді я забував про це і обпікався головою о плече. З ранку до вечора на конях скакали... Батальні сцени, каша, що складається з людей та коней, люди лежать під копитами".

Містика

Знімали сцену, де козаки в кінці бою гинуть. У тому числі вмирає й козак, якого зіграв Олександр Дедюшко – його підняли на піки, потім кинули вниз. А далі йшов гоголівський текст: "І вилетіла молода душа. Підняли її янголи під руки і понесли до небес". Після фільму актор Дедюшко пішов з реального життя.

"Здається мені, пани-брати, що доброю смертю вмираю. Сімох зарубав, вісьмох конем затоптав. Так нехай же вічно цвіте руська земля!" – такі останні слова промовив у своєму кінематографічному житті і відомий актор Борис Хмельницький. Більшу частину його ролі озвучив співак та актор Микита Джигурда.

Призи та винагороди

  • Комуністична партія України (президія ЦККПУ): Премія ім. В.І.Леніна Володимиру Бортко "За високохудожнє втілення в кіномистецтві ідеалів дружби українського та російського народів, пропаганду спільного історичної культурної спадщини у кінофільмі "Тарас Бульба". 22 квітня 2009 р.  Варто відзначити, що Володимир Бортко є членом Комуністичної партії РФ.
  • XVII фестиваль "Віват, кіно Росії!": гран-прі " Приз глядацьких симпатій". Актор Ігор Петренко визнаний гідним призу "за кращу чоловічу роль" в цьому фільмі.
  • XVIII міжнародний кінофорум "Золотий вітязь". Липецьк, 31 травня 2009. Гран-прі "За натхненну екранізацію повісті Гоголя "Тарас Бульба". Диплом "За кращу головну чоловічу роль" Богдану Ступці. Диплом "За кращу головну чоловічу роль другого плану" Сергію Дрейдену.
  • Приз "За кращу епізодичну роль" артисту Лесю Сердюку у фільмі "Тарас Бульба" на Всеросійському акторському КФ "Сузір'я" у Твері 2009 р.
<!--UdmComment-->

Источник: Интер

6853

blog comments powered by Disqus

На телеэкране


Последние Популярные Коментируют

Темы форума

14 ноября 2024 Intelsat 37e @ 18°W T2-MI