Голосование




влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:



Бандитські будні "звичайних" хлопців - "Бригада" на "Інтері"

15 июня 2009
Над відомим 15-тисерійним серіалом "Бригада", що розповідає історію чотирьох друзів дитинства, які волею долі стали на бандитську тропу, творці працювали протягом двох років. За цей час було знято тисячі метрів плівки, розбито не одну машину, набито купу синців та подряпин у акторів. Але воно було того варте. Глядачі полюбили цей телефільм з перших хвилин перегляду, а його герої у виконанні тоді ще молодих Сергія Безрукова, Дмитра Дюжева, Володимира Вдовіченкова та Павла Майкова вмить стали народними героями. Втім, увіковічила "Бригаду" не тільки любов мас, а й люди, що знаються на мистецтві. Картина отримала одразу дві премії у номінаціях "Кращий серіал": "ТЭФИ- 2003" та "Золотий орел-2004". Зацікавив фільм й іноземну аудиторію. У 2003 році його було продано до всіх країни СНГ, до Німеччини, Польщі, Італії та інших європейських країн. Перші дві серії легендарного серіалу глядачі зможуть побачити на "Інтері" у суботу 20 червня о 20:30.


- Серіал "Бригада" ми знімали під лозунгом "Мафія очима матері та дружини", - розповідає продюсер Анатолій Сівушов. - Це драма цілого покоління людей, наших співвітчизників. Ми хотіли показати світ, з яким, на жаль, доводиться стикатися кожному з нас через ті чи інші структури, хай це буде влада чи кримінал. Ми з режисером ставили собі питання: а як на це дивитись матерям, дружинам, дітям бандитів? І самі собі намагалися дати відповідь. А потім вже переносили всі наші думки на екран. Ну і, звісно ж, в серіалі ми торкалися гострих соціальних та моральних питань, хотіли показати молоді, що жити так, як Бєлий та його друзі - не можна!

"Бригада" - це історія чотирьох друзів дитинства, звичайних московських хлопців, Саші Бєлого (Сергій Безруков), Космоса (Дмитро Дюжев), Пчьоли (Павло Майков) та Філа (Володимир Вдовіченков), які виросли в одному дворі.

- Назву для серіалу було обрано спеціально, - розповідає сценарист та режисер картини Олексій Сідоров. - Бригада - красиве звучне слово, у якому багато контекстів. І найсуттєвішим для мене був смисл, що так називається група людей, які займаються одною справою тісно, не формально, а внутрішньо і душевно взаємопов'язані між собою.
Починається історія з повернення з армії Бєлого. Після довгого загулу друзі вирішують трохи підробити, але незаплановане ними вбивство людини вмить перемішує всі плани хлопців. На кону тепер - їх власне життя, ставка надто висока, але відступати нікуди. І хлопці починають прокладати собі шлях у кримінальному світі та волею долі перетворюються на одну з найбільш впливових угрупувань...

Поза кадром:

  • "Бригада" - найдорожчий російський телефільм. Картину знято на кіноплівку. Бюджет однієї серії склав 180 тисяч доларів.
  • Зйомки велися на 350 знімальних майданчиках, у тому числі у Домі Уряду та у Бутирській тюрмі. Унікальна за складністю підготовки сцена - зйомка вибуху "Мерседеса-600" на набережній Тараса Шевченка (практично під вікнами "Білого Дому").
  • У фільмі задіяно 110 рольових персонажів та використано майже 900 компалектів костюмів.
  • Не має аналогів у вітчизняному кіно сцена з обстрілом квартири Опера, де в одній кімнаті площею близько 30 квадратних метрів було встановлено 500 "посадок" (імітатори кульових попадань).
  • Автопарк, задіяний у картині, склав більше 100 автомобілів.
  • За місяць до початку зйомок продюсер фільму Анатолій Сівушов поселив чотирьох головних героїв у Домі відпочинку, щоб вони по-справжньому здружилися та вжилися у ролі.
  • У "Бригаде" свою останню роль зіграв відомий актор Микола Єрьоменко. Він виступив у картині як батько Космоса.
  • У сцені гри в нарди Сергій Безруков у кадрі з третьої спроби викинув "шість-шість", що за теорією вірогідності є майже нереальним.
  • Для зйомок одної зі сцен необхідно було знайти телефонну будку взірця 80-х років. Її знайшли у Люберцях. Там і було проведено зйомку необхідної сцени. За тиждень після зйомок будку замінили, і більше таких будок у Люберцях не лишилось.
  • Вже у процесі роботи над телесеріалом було прийнято рішення випустити повнометражну трьохгодинну версію картини для кінопрокату.
  • Майже більшу половину трюків у серіалі актори виконували самі. Дублерів залучали, тільки якщо дія у кадрі складала ризик для здоров'я акторів. Наприклад, Сергія Безрукова підмінили на сцені, коли він лежав на землі, і декілька чоловік били його ногами. Але більшість бійок виконавці головних ролей грали самі, щоправда, намагалися берегти обличчя. Але іноді траплялися осічки, тоді синці та подряпини хлопцям тонували та гримували.
  • Після ролі Саши Бєлого та приходу популярності Сергій Безруков, за його словами, відчув себе якщо не Елвісом Преслі, то Юрою Шатуновим. Йому хотілося зробити щось гідне цього відчуття, і він подарував батькові "Волгу".
  • Коли почали знімати "Бригаду", Сергій Безруков тільки навчився водити машину. І на той момент, водити дорогі автомобілі йому доводилося виключно у кадрі, адже сам Сергій тоді їздив на "ВАЗ-21099".
  • За сценарієм з самого початку планувалося, що вбитих друзів Саші Бєлого мають показати у трунах. Але всі актори, окрім Павла Майкова, категорично відмовилися туди лягати, і режисеру довелося шукати адекватний вихід із ситуації. В результаті крупним планом зняли тільки складені на грудях руки акторів.
  • Знімали серіал у Москві, Дубнах, Талдомі.

Актори про сценарій:

Сергій Безруков:

- Мені сценарій сподобався одразу, він був дуже цікавий. Сюжет розвивався настільки стрімко та непередбачувано, що це причаровувало, як література. Що стосується персонажа... Я таких героїв раніше не грав, і мені було цікаво спробувати. До цього мене всі сприймали як "сонячного хлопчика", і для мене це був привід показати, що я буваю різним, полярно різним, непізнаваним. Коли є такий герой, як Саша Бєлий, я можу стати на екрані дійсно крутим!

Володимир Вдовіченков:

- Сценарій сподобався одразу. Втім, я не буду лукавити - справа не тільки в цьому. Я тоді був всього лише студентом, закінчував третій курс, а тут мені пропонують одну з головних ролей у фільмі з гарною ідеєю, у якому є що грати. Тому я дав згоду. І пізніше дуже здивувався та зрадів, коли зрозумів, що мої бажання меркантильного плану співпали із творчими.

Павло Майков:

- Я не можу сказати, що сценарій мені сподобався на сто процентів. Тобто такого, щоб прочитав і одразу ж закохався, не було. Але мені сподобалася тема та моя роль. Я дивився "Одного разу в Америці", "Хресного батька" і давно мріяв про щось подібне - пістолети, бандити, кримінал...

Источник: Телеканал "Інтер"

6912

blog comments powered by Disqus

На телеэкране


Последние Популярные Коментируют

Темы форума

14 ноября 2024 Intelsat 37e @ 18°W T2-MI
27 октября 2024 Мой новый Channel Master240