Нацрада презентувала міжнародну конференцію з питань цифрового мовлення
У Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення 19 жовтня 2011 року відбувся брифінг для журналістів, присвячений презентації Міжнародної конференції «Цифрове мовлення в Європі: правові, регуляторні та технічні аспекти», яка відбудеться в Києві 27 жовтня ц.р.
Конференція проводиться в рамках Програми головування України в Комітеті міністрів Ради Європи. Її організовує Національна рада спільно з проектом Європейського Союзу і Ради Європи «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі».
У презентації конференції взяли участь заступник голови Національної ради Лариса Мудрак, член Національної ради, Микола Фартушний, керівник спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі» Ольга Сєдова, завідувач сектору міжнародних зв’язків Національної ради Людмила Василенко.
Лариса Мудрак розповіла журналістам про мету здійснення такого масштабного заходу із залученням численних вітчизняних та зарубіжних медіафахівців. Зокрема, вона сказала: «Україна головує в Раді Європи до кінця жовтня. Це почесна місія, яка випадає кожній країні нечасто. Власне, Україна має свою програму, в рамках якої ми справді можемо більш інтенсивно, ніж завжди, працювати з європейськими фахівцями і політиками».
Далі заступник голови Національної ради повідомила, що конференція побудована таким чином, щоб експерти змогли працювати упродовж цілого дня. Теми, які будуть запропоновані до уваги всіх учасників, дозволять порівняти європейську практику впровадження цифрового мовлення і розвиток цих технологій в Україні.
«Ми хочемо не лише подивитися на ситуацію, яка склалася по факту переходу на цифрові стандарти мовлення в європейських країнах. Ми неодноразово говорили, що кожна країна має свої особливості переходу і свої проблемні зони, які вирішувалися по-різному в кожній із них. Так от, власне, ми хочемо проаналізувати вирішення проблемних питань в регуляторних законодавчих сферах», - зазначила вона.
Структурно конференція буде розділена на чотири модулі. Перший – це загальний стан впровадження цифрового мовлення в Європі, де також ітиметься про те, яка нині ситуація в Україні. Другий модуль буде присвячений темі щодо принципів державної підтримки впровадження цифрового мовлення. Тут мова йтиме про функції і місію підтримки держави. У третьому модулі обговорюватимуться проблеми впровадження цифрового мовлення в регіональному розрізі. Це неймовірно обширна тема, яка дозволить зрозуміти наскільки цей аспект є проблемною зоною для європейських країн і для України зокрема. Останній, четвертий модуль буде присвячений розвитку радіо в цифровому ракурсі.
Ольга Сєдова у своєму слові означила основні завдання Проекту Європейського Союзу і Ради Європи: «Основною нашою метою, як усім відомо, є захист прав людини, плюралізму та верховенства права. Також одним із ключових завдань є пошук спільних рішень щодо глобальних викликів, які постають перед європейською спільнотою. У цьому випадку ми бачимо, що в медійній галузі, особливо, коли ми говоримо про аудіовізуальні ЗМІ, процес переходу на цифрове мовлення є дуже непростим і постає цілий ряд практичних викликів. Пошуку спільних рішень у цій сфері ми хотіли би сприяти цим заходом».
Вона також зауважила, що «з 2008 року було проведено цілу низку експертних семінарів щодо переходу на цифрове мовлення в Україні. Але ця конференція буде найбільш представницькою з точки зору і учасників, і експертів. Ми намагалися докласти всіх зусиль для того, щоб цей майданчик був максимально широким».
Було повідомлено, що на конференції будуть представлені презентації Європейської візуальної обсерваторії, яка нині є одним з найкращих мозкових центрів із питань медійної галузі. Також можна буде почути експертні доповіді регуляторів із тих країн, що вже перейшли або майже перейшли на «цифру» (Голландія, Франція, Македонія). Будуть представники регуляторів із країн, з якими у нас є певна спільна спадщина (Литва, Польща, Грузія). У конференції візьмуть участь і колеги з країн, які межують із Україною, зокрема, з Туреччини. Серед учасників можна буде побачити регуляторів Вищої візуальної ради Франції. Будуть експерти Ради Європи зі Словенії, Німеччини, Сербії. У конференції також візьме участь представник Європейської телерадіомовної спілки, від якого можна буде дізнатися про офіційну позицію, зокрема і щодо цифрового радіо. Також до діалогу будуть залучені представники панєвропейських галузевих об’єднань та українські експерти, зокрема представники телерадіомовників та індустрії.
Людмила Василенко наголосила на важливості цієї конференції як для України, так і для європейського простору в цілому. Вона повідомила, що в конференції «Цифрове мовлення в Європі: правові, регуляторні та технічні аспекти» також візьмуть участь представники Міністерства закордонних справ України, які всіляко сприяли проведенню цього міжнародного цифрового форуму.
Лариса Мудрак висловила переконання, що для українського медійного середовища це буде надзвичайно корисний захід, та висловила подяку проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Сприяння Європейським стандартам в українському медійному середовищі», адже завдяки його безпосередньої підтримки проведення цієї широкомасштабної конференції стало можливим. «Ми дуже вдячні за це нашим європейським колегам, бо наших зусиль, навіть за підтримки українських державних органів, не вистачило б для його реалізації», ¬– сказала вона.Представники ЗМІ, котрі бажають висвітлювати перебіг конференції, можуть ознайомитися з прес-аноносом та акредитуватися на захід.
Источник: nrada.gov.ua
blog comments powered by Disqus