«Цифру» ми не побачили
Старт ери цифрового телебачення відбувся. Поте сама ера протривала всього… три години. Саме стільки часу вистачило нараді, щоб заборонити трансляцію.
Зараз трансляція не ведеться через протест Нацради і прокуратури. До тих пір, поки не буде ліцензії, трансляції цифрового ТБ проводитись не будуть.
Уряд серед дванадцяти областей для запуску пілотного цифрового тестування обрав і Вінниччину. Проте наші глядачі «цифру» так і не побачили. Через те, що тестова трансляція не анонсувалася.
Минулого тижня Кабінет міністрів України разом із концерном РРТ презентували проект переходу на цифрове телевізійне мовлення. Майже три години в ефірі йшла селекторна нарада-презентація. А потім Національна рада з питань телебачення заборонила трансляцію.
Представник Нацради у Вінницькій області Вадим Мазурик висловив позицію цього органу так:
- Концерн РРТ не має ліцензії на трансляцію телевізійних програм. Закон про телебачення говорить, що для того, щоб проводити навіть тестову трансляцію, треба мати ліцензію. Щоб її отримати, треба надати обґрунтування і взяти участь у конкурсі. Відповідно до Закону України «Про телебачення та радіомовлення», потрібно розділити функції провайдера та оператора мультиплексу. Із західної практики: оператор — технологічна компанія, яка має у своєму розпорядженні щогли з антенами, телепередавачі, інфраструктуру поширення сигналів. А провайдери можуть бути лише загальнонаціональними. Їх ще не визначено.
Тим часом у вінницькій філії РРТ вже працював цифровий передавач.
- На 32 каналі, де ми проводили тестове мовлення, можна було б дивитися вісім програм. Є додаткові можливості: багатомовний перегляд, електронний гід, телетекст, мультимедіа, інтерактивні сервіси, - говорить директор Вінницької філії концерну Олександр Козак. – Проте зараз трансляція не ведеться через протест Нацради і прокуратури. До тих пір, поки не буде ліцензії на мовлення на 32 каналі, трансляції цифрового ТБ проводитись не будуть.
У концерні РРТ говорять, що завдяки цифровій трансляції програми можна буде отримувати безкоштовно за допомогою лише кімнатної антени та тюнера.
Глядачі можуть дивитися цифрову трансляцію, коли її дозволять, на телевізорах з тюнером DVB-T (тобто цифрового наземного сигналу).
Хто має старий аналоговий телевізор, може купити конвертор сигналу. Він коштує від 350 до 800 гривень. Але поки що не ясно, коли буде запроваджуватися мовлення у цифровому форматі у Вінниці.
Источник: vn.20minut.ua
blog comments powered by Disqus