Богатирьова і Турчинов координуватимуть впровадження цифри
Робочу групу з питань координації впровадження цифрового телемовлення при Раді безпеки й оборони України очолять секретар РНБО (Раїса Богатирьова) та перший віце-прем'єр (Олександр Турчинов). Створення цього координаційного органу передбачене одним із пунктів рішення РНБО, яке нині перебуває на підписі в президента України. Про це повідомив заступник секретаря РНБО Степан Гавриш на Третьому міжнародному форумі «Цифрове мовлення в Україні».
До складу робочої групи, за його словами, увійдуть народні депутати, керівники центральних органів виконавчої влади, представники Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, представники професійних та громадських організацій, науковці та медіаексперти. Новий орган узгоджуватиме підходи до цифри, розв'яже міжвідомчі суперечки (наприклад, дискусія навколо Концерну РРТ) і розроблятиме пропозицій для уряду щодо змін до державної програми впровадження цифри. «При цьому робоча група не перебиратиме на себе функції виконавчої влади чи Нацради, а буде експертно-дорадчим майданчиком і виконуватиме виключно дорадчі й моніторингові функції», – наголосив пан Гавриш.
Степан Гавриш розкритикував прийняту Кабміном державну програма, яка передбачає фінансування впровадження цифрового мовлення практично повністю за рахунок інвестиційних коштів. «Ми маємо поки що попередню цифру вартості переходу на цифрове мовлення – це 4,3 млрд грн, і лише 8 млн грн – за рахунок коштів державного бюджету цього року. Однак залучити інвесторів поки що не вдається, бо невизначеність і непрозорість ситуації, про яку всі здогадуються, стоять на перешкоді для серйозних інвестицій. Президент дав доручення віднайти можливості для збільшення фінансування державою впровадження цифри. Необхідно також покращити привабливість цього проекту», – зазначив заступник секретаря РНБО.
Крім цього, чинна державна програма не згадує про соціальну складову. У ній не визначено, як забезпечити соціально незахищених громадян перетворювачами цифрового сигналу та яким чином проводити інформаційну кампанію серед населення щодо впровадежння цифри.
Також Степан Гавриш повідомив, що, на думку президента України, у прикордонних зонах і в Криму треба завершити перехід на цифру до 1 червня 2012 року.
Нагадаємо, що засідання РНБО, присвячене питанням суспільного і цифрового мовлення, відбулося 11 вересня.
Третій міжнародний форум «Цифрове мовлення в Україні» відбувся в Києві 25 вересня. Організатори – Незалежна асоціація телерадіомовників та Індустріальний телевізійний комітет за підтримки International Media Support, Ради Європи, USAID, Internews Network.
До складу робочої групи, за його словами, увійдуть народні депутати, керівники центральних органів виконавчої влади, представники Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, представники професійних та громадських організацій, науковці та медіаексперти. Новий орган узгоджуватиме підходи до цифри, розв'яже міжвідомчі суперечки (наприклад, дискусія навколо Концерну РРТ) і розроблятиме пропозицій для уряду щодо змін до державної програми впровадження цифри. «При цьому робоча група не перебиратиме на себе функції виконавчої влади чи Нацради, а буде експертно-дорадчим майданчиком і виконуватиме виключно дорадчі й моніторингові функції», – наголосив пан Гавриш.
Степан Гавриш розкритикував прийняту Кабміном державну програма, яка передбачає фінансування впровадження цифрового мовлення практично повністю за рахунок інвестиційних коштів. «Ми маємо поки що попередню цифру вартості переходу на цифрове мовлення – це 4,3 млрд грн, і лише 8 млн грн – за рахунок коштів державного бюджету цього року. Однак залучити інвесторів поки що не вдається, бо невизначеність і непрозорість ситуації, про яку всі здогадуються, стоять на перешкоді для серйозних інвестицій. Президент дав доручення віднайти можливості для збільшення фінансування державою впровадження цифри. Необхідно також покращити привабливість цього проекту», – зазначив заступник секретаря РНБО.
Крім цього, чинна державна програма не згадує про соціальну складову. У ній не визначено, як забезпечити соціально незахищених громадян перетворювачами цифрового сигналу та яким чином проводити інформаційну кампанію серед населення щодо впровадежння цифри.
Також Степан Гавриш повідомив, що, на думку президента України, у прикордонних зонах і в Криму треба завершити перехід на цифру до 1 червня 2012 року.
Нагадаємо, що засідання РНБО, присвячене питанням суспільного і цифрового мовлення, відбулося 11 вересня.
Третій міжнародний форум «Цифрове мовлення в Україні» відбувся в Києві 25 вересня. Організатори – Незалежна асоціація телерадіомовників та Індустріальний телевізійний комітет за підтримки International Media Support, Ради Європи, USAID, Internews Network.
Источник: Телекритика
blog comments powered by Disqus
Эксклюзив ProTV
18:07
Феномен «Триолана»
Темы форума
22 июня 2026
Вижн ТВ. Новости - хорошие и плохие
16 июня 2026
Мультиплекс МХ-7 от Концерна РРТ (174-230 МГц)
14 июня 2026
Приём и обсуждение 40°E - Express AM7 в Ku band
05 июня 2026
Транспондерные новости 4.9°E - Astra 4A
04 июня 2026
Транспондерные новости 26°E - Badr 4/5/6 Es'hail-1,2
01 июня 2026
Цифровое телевидение по-украински
18 мая 2026
STARSAT SR-2000
15 мая 2026
38,2'e-Paksat MMI
15 мая 2026
4°W 10806 1 Auto
08 мая 2026
Спортивный ОТТ-сервис DAZN в Украине
05 мая 2026
Борьба с пиратством, правообладатели наступают
14 апреля 2026
Транспондерные новости 21.6°E - Eutelsat 21B
10 апреля 2026
Транспондерные новости 68.5°E - Intelsat 20/Intelsat 36
09 апреля 2026
Приём и обсуждение 3°W - ABS 3A в C band


