Кіно та телеіндустрія просять захисту у Верховної Ради
«МедіаБізнес» отримав відкритий лист телекомпаній членів ІТК, кінодистрибуторів та кінопродакшенів. У ньому вони звертаються до керівництва держави, парламенту та народних депутатів із нагальним проханням сприяти вирішенню питання з тимчасовим ввезенням на митну територію України носіїв звуку та зображення із записами фільмів, щоби транслювати їх в ефірі українських телевізійних каналів та публічного показувати в кінотеатрах України.
Нагадаємо, як писав «МедіаБізнес»: українські телеканали судяться з Державною митною службою через зміну нею підходів до тимчасового ввезення носіїв із записами ТВ-програм і фільмів у лютому 2009 року. Водночас, касети з теле- та кінопродукцією простоюють на митницях.
Підписанти відкритого листа звернулись до народних депутатів України з пропозицією прийняти законопроект № 4646, який допоможе усунути непослідовність у підходах митних органів України до тлумачень Конвенції про тимчасове ввезення.
Далі наводимо відкритий лист без змін:
Кіно та теле індустрія потребують захисту
Представники телевізійної індустрії, кінодистрибуторів, кінопродакшенів України та громадських організацій вимушені звернутися до керівників держави, парламенту та народних депутатів з нагальним проханням сприяти вирішенню питання з тимчасовим ввезенням на митну територію України носіїв звуку та зображення із записами фільмів з метою їхнього публічного сповіщення в ефірі українських телевізійних каналів та публічного показу в кінотеатрах України.
Професіонали галузі радо привітали прийняття Верховною Радою України 18 лютого та підписання Президентом України 16 березня цього року Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про кінематографію» та інших законів України щодо підтримки виробництва національних фільмів» № 1909-VI. Цим самим держава засвідчила своє бажання сприяти розвитку українського кіномистецтва шляхом створення належних правових і економічних умов діяльності суб’єктів кінематографії та відновленню ролі і впливу національного кінематографу у культурній, соціальній і духовній сферах життя Українського народу.
Більше того, прийняття згаданого Закону свідчить про намір України виконати взяті на себе міжнародні зобов’язання за Європейською конвенцією про спільне кінематографічне виробництво від 2 жовтня 1992 року, яка набула чинності для України 1 грудня 2009 року.
Слід зазначити, що стаття 11 „В’їзд і перебування» вказаної Конвенції передбачає, що „відповідно до чинних законів, підзаконних актів та міжнародних зобов’язань кожна Сторона сприяє в’їзду технічного й акторського персоналу інших Сторін, який бере участь у створенні продукту спільного виробництва, на її територію, його перебуванню на ній, а також наданню дозволів на роботу на її території. Так само кожна Сторона надає дозвіл на тимчасове ввезення та вивезення обладнання, необхідного для виробництва та розповсюдження кінематографічних творів, що підпадають під сферу застосування цієї Конвенції».
Переконані, що імплементація у національне законодавство та неухильне виконання норм вищезгаданої Конвенції, зокрема у питанні тимчасового ввезення та вивезення носіїв звуку та зображення із записами фільмів, забезпечить участь України в європейських культурних програмах співробітництва та сприятиме подальшому розвитку національної кінематографії.
На превеликий жаль, Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про кінематографію» та інших законів України щодо підтримки виробництва національних фільмів» не передбачає жодних митних пільг та привілеїв для суб’єктів кінематографії України та не врегульовує питання тимчасового ввезення на митну територію України носіїв звуку та зображення із записами фільмів з метою їхнього публічного сповіщення в ефірі українських телевізійних каналів та публічного показу в кінотеатрах України.
Водночас, як раніше повідомлялось у пресі, ще у лютому 2009 року Державна митна служба України необґрунтовано і кардинально змінила підходи до тлумачення положень Митного кодексу України та Конвенції про тимчасове ввезення від 26 червня 1990 року (Стамбул, 1990), яка набула чинності для України 22 вересня 2004 року.
Суть проблеми полягає в тому, що з моменту набуття чинності згаданої Конвенції (з 2004 року) і донедавна ввезення на митну територію України носіїв звуку та зображення із записами фільмів з метою їх демонстрації в кінотеатрах і публічного сповіщення в ефірі телевізійних мовників здійснювалось у режимі тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування. Такий підхід органів державної митної служби України повністю відповідав вимогам статті 206 Митного кодексу України та Конвенції про тимчасове ввезення (Стамбул, 1990), оскільки ввезення носіїв із записом фільмів здійснюється без права продажу на митній території України та з обов’язковою умовою зворотного вивезення.
Важливо зазначити, що впродовж цього періоду жодних змін у законодавстві України, яким регулюється порядок митного оформлення товарів у митний режим тимчасового ввезення, не відбулось. Так само важливо нагадати, що саме так питання ввезення носіїв кіновиробниками, дистриб’юторами фільмів та телекомпаніями вирішується у всіх європейських державах, зокрема країнах-членах Європейського Союзу.
Проте 11 лютого 2009 року Київська центральна спеціалізована митниця проінформувала українських демонстраторів і розповсюджувачів фільмів про відсутність підстав для оформлення носіїв звуку та зображення із записами фільмів у режимі тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування.
Така різка та радикальна зміна правової позиції органів державної митної служби України, н а нашу думку, не відповідає чинному законодавству та закріпленим статтею 4 Митного кодексу України принципам митного регулювання, зокрема, принципам системності, законності, додержання прав та охоронюваних законом інтересів фізичних та юридичних осіб, гласності та прозорості. Крім того, задекларована митними органами правова позиція протирічить міжнародним зобов’язанням України, зокрема, згадуваним Конвенції про тимчасове ввезення (Стамбул, 1990) та Європейській конвенції про спільне кінематографічне виробництво.
З метою приведення українського законодавства у повну відповідність до вищезазначених Конвенцій народними депутатами Катеринчук М.Д., Кондратюк О.К., Герман Г.М. та Геращенко І.В. був розроблений проект Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України у зв’язку з приєднанням України до Конвенції про тимчасове ввезення», що був зареєстрований у Верховній Раді України 11 червня 2009 року під № 4646.
Зауважимо, що, відповідно до статті 9 Конституції України та статті 19 Закону України «Про міжнародні договори України» від 29 червня 2004 року № 1906-IV, чинні міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України. При цьому, частина 2 статті 19 Закону України «Про міжнародні договори України» та частина 2 статті 7 Митного кодексу України передбачає пріоритет норм міжнародного договору, який набрав чинності в установленому порядку, над нормами національного законодавства.
Таким чином, звертаємось до народних депутатів України з пропозицією прийняття законопроекту № 4646, який допоможе усунути непослідовність у підходах митних органів України до тлумачень Конвенцій, що є актуальним та необхідним для галузі.
Сподіваючись на розуміння та підтримку,
Зі щирою повагою,
Від імені Індустріального телевізійного комітету Виконавчий директор Котенко К.С.
Від імені Асоціації продюсерів України Віце-президент Колесников Д.В.
Від імені Комітету з питань ЗМІ Асоціації правників України Голова Стройко І.А.
Від імені телекомпаній-членів Асоціації «Індустріальний телевізійний комітет»:
АТЗТ «Українська незалежна ТВ – корпорація» (Інтер) Голова правління Созановський С.Л.
ТзОВ «Телерадіокомпанія «Студія «1+1»Генеральний директор Ткаченко О.В.
ТзОВ «Новий канал» Голова Правління Лисенко І.О.
ТзОВ «Міжнародна комерційна телерадіокомпанія» (ICTV) Генеральний директор Богуцький О.А.
ЗАТ «Міжнародний Медіа Центр - СТБ» Голова Правління Бородянський В.В.
ЗАТ «ТелеОдин» (М1, М2) Голова Правління Асаулюк О.В.
ЗАТ «Телекомпанія «ТЕТ» в.о. Першого заступника Голови правління Варламов М.В.
ЗАТ «Телекомпанія «Україна» Генеральний директор Дзікі Вальдемар
ТОВ «Телестудія «Служба інформації» (НТН) Генеральний директор Філіппова І.В.
ВАТ «Телеканал «ТОНІС» Голова Правління Бєлодєд Г.М.
ТзОВ «Телерадіоорганізація «Мульти Медіа Сервіс» Генеральний директор Затула С.А.
Від імені кінодистрибуторів та кінопродакшнів:
ТОВ «СТАР МЕДІА» Директор Амелічев С.О.
ТзОВ «ФІЛЬМ Ю ЕЙ» Директор Антонов С.О.
ТзОВ «ФІЛЬМ Ю ЕЙ ДИСТРИБУШН» Директор Сторчак І.В.
ЗАТ «Одеська кіностудія» В.о. Голови правління Ноздрюхін-Заболотний В.Д.
ІП «Українська медійна група» Генеральний директор Шевченко М.Ф.
ТзОВ «Аврора Дистрибушн» Виконавчий директор Зайончковська Н.А.
ТзОВ «Кіноманія» Директор Коваль Т.М.
ТзОВ «Сінергія» Директор Бей-Малих О.В.
ЗАТ «Бі енд Ейч» Виконавчий директор Юхименко О.П.
ТзОВ «Геміні» Директор Дяченко А.І.
Асоціація «Кіноіндустрія України» Виконавчий директор Молодова Л.А.
Источник: МедіаБізнес
blog comments powered by Disqus
Телевидение
Темы форума
Вчера в 21:09
Приём и обсуждение 75°E - ABS 2/ABS-2A в С Band
21 января 2025
Прием FM из Киева, других городов (тропосферное прохождение)
21 января 2025
Тропо - приём DVB-T,DVB-T2 в Украине.
20 января 2025
Транспондерные новости 36,1°E -Express-AMU1/35.9°Е Eutelsat
20 января 2025
Спутниковые фиды, временные трансляции
20 января 2025
Вижн ТВ. Новости - хорошие и плохие
19 января 2025
Классические облучатели для прямофокусных спутниковых антенн
19 января 2025
Куплю облучатель Іnverto. для 180 см антенны
19 января 2025
Изготовлю на заказ рупорный облучатель (SATDX-LIFE)
19 января 2025
Приём и обсуждение 19.2°E - Astra 1KR/1L/1M/1N в Ku band
19 января 2025
Приём и обсуждение 13°E - Hot Bird 13B/13C/13E в Ku band
18 января 2025
Транспондерные новости 4.9°E - Astra 4A
16 января 2025
Рупорный облучатель с расфазированной кромкой.
14 января 2025
Прием спутника Chinasat12 в Ku band.
10 января 2025
Транспондерные новости 3.1°E - Eutelsat 3B
10 января 2025
СпортТВ: спутник, кабель, права на трансляции, новые проекты
07 января 2025
Сетанта спорт Украина где и когда старт, права, голоса
05 января 2025
Транспондерные новости 83°E - Insat 4A / G-Sat 10 / G-Sat 12
02 января 2025
Транспондерные новости 80°E - Express 80
27 декабря 2024
Транспондерные новости 76.5°E - Apstar 7