Голосование




влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:



репліка з приводу зміни керівництва НТКУ після виборів Президента-2010

06 февраля 2010
  Останнім часом доволі несистемно преглядаю сторінки спеціалізованих навколотелевізійних виданнь. Аж гульк: напередодні повторного голосування за кандидатуру Президента України напочатку лютого натрапив на електронну версію інтерв’ю з громадянином Докаленком. Я мало цікавлюся реаліями діяльності мікроскопічних телезабавок українських олігархів, але цей матеріал привернув увагу іншим:  багатослів’ям директора комерційного телеканалу щодо діяльності найпотужнішого державного телевізійного мовника нашої країни НТКУ. Це зацікавило! Чого б це раптом?

     Відразу зрозумів: готують громадську  думку. Готують  до змін в керівництві  НТКУ. Але готують  до “потрібних” змін.Не зважаючи на свій “третій” вік навіть я розумію, що після написаного мною, в електронній версії можуть терміново виникнути зміни. Тому, пригадавши про “тапор” з “пєром”, пішов до найближчої тьоті у кіоску “Саюзпєчать”- щоби отримати версію друковану.

Констатую: маніпулюють весело, точно і зі смаком – друкований ексземпляр буде використано  на практичних заняттях, як навчальний посібник. До деталей: номер  “тижневика для розумних людей” “Коментарі”від 5 лютого 2010 року акцентує увагу навколо  виборів і вибору. На сторіночці №3 перелік важливих органів влади та “претендентів на посади в органах виконавчої влади”. Уважний погляд телевізійного оглядача вихоплює відсутність посеред списку міністерст та відомств Державного комітету України по телебаченню і радіомовленню та Національної телекомпанії. Розумію – місця не досить “хлібні”, але головне для маніпуляторів зроблено: знак запитання в голові зависнув. На наступній 5 сторіночці “розумним” нагадують навіщо існуює телебачення: матеріал про кількість найзгадуваніщих політиків січня. Потім інтерв’ю з персонажами із списку. Далі на нарід валиться купа вітчизняних  проблем з відповідними фотографіями: подорожчання,  українське кредитування, навала з Китаю та з Молдови, бабусі і “космос”, реклама, шпигуни і Тягнибок. Після цього: проблеми сусідньої Росії. Коли набридає і хочеться повернутися до цивілізації і Європи на сторінці 26 у рубриці “Мас-медіа” нарешті “головний телемеседж”у вигляді красномовного журналістського початку: “Відбудеться,зрозуміло, ротація...поміняються керівники в тому числі НТКУ ”. І... Довго шукати не потрібно! Ось він! Поруч ! Все при ньому! Тут тобі і фотопортрет справжнього “євроменеджера-демократа” і потужний рух у “євронапрямі” :“активна участь в міжнародній конференції країн Веймарської четвірки”, “міжнародний круглий стіл”, “щорічний з’їзд керівників інформаційних служб”, “...Україну вперше відвідав генеральний секретар Європейського мовного союзу “(примітка автора так в тексті: вочевидь мали на увазі Європейську мовну спілку), “...що дійсно треба зробити – це відкрити український офіс у Ліоні для мовлення на каналі “Євроньюз””. Ну і окремо виділю пафісне: “...ми стали іншими, у нас з’явилося почуття власної гідності, національної гордості, якщо хочете”.  Я практично потягнувся за носовичком! Відразу спливло телезображення...  фактично сплюндрованого дня пам’яті Кобзаря! Ви не знаєте хто це зорганізував саме в цей день на держаному Першому національному відправлення на Євробачення бидлотного персонажа, європейський ви наш? ( Детальний опис “найбільшого успіху за минулий період” на сторінах “УРОКу”:www.urok.domivka.net).

           Матеріал “Коментарів” готувався вочевидь бігом!Електронну версію на “общєдаступнам” навіть відкриває цікава “очєпятка” : 

  “...частично поменяются руководители государственных CМИ, в том числе Национального совета по телевидению и радиовещанию (НТКУ)… Пишу про “очєпятку”, тому, що  різниця між Нацрадою і Нацтелекомпанією очевидна. Для професіоналів. Значить поспішали? Куди і з чим? Вочевидь, щоб безапеляційно і “вчасно” заявити про те, що “ви (для професіоналів розшифрую: Докаленко на посаді президента НТКУ) зарекомендували себе як ефективний менеджер”. Пропустимо тотальний регіт телевізійників і сльози в очах! Я просто запитаю: це за якими критеріями такими? Писав про той “ефективний менеджмент” багато і детально! Особливо про вміння відволікати увагу від основного- власне роботи телевізійного загальнодержавного телеканалу! Практичної і реальної роботи. Роботи, яка на телеекрані! Про неї громадянин Докаленко, саме про реальну роботу, говорити якось не хоче. Цитую: “” До речі ми зробили тоді чимало, не називатиму телевізійних проектів, які вдалося реалізувати...” Хто б сумнівався! “Червоні єврохусточки” перед носом, мобільними і в інших місцях для “начальства” я уже перерахував-процитував вище. А ще були “легенда про грандіозне телемістечко”, “55 років УТ” і багато чого веселого! Про “червоні єврохусточки” нинішній директор комерційного мікроканалу розповідав найбільше.Вочевидь ностальгуючи за відрядженнями до Євросоюзу від НТКУ – телеканалу найбільшого!. Цікавий підхід такий до формування іміджу телеканалу, яким керуєш: початок і кінцівку інтерв’ю присвятити роботі... іншого телеканалу! Ну щоб же ж запам’ятали!

                А от роботодавці сьогодняшні точно запам’ятають інше: “ефективний менеджер” раптово “попалив” всю систему так званого “рейтинговимірювання” в Україні. Це заслоговує на розлоге цитування: “Ми не можемо з упевненістю говорити про те,що показники перегляду, заміри яких робить відома GFK, відображають реальну картину телепереглядів”... Я пишу про це довго і уперто! А от щоб хтось з комерційників про це пискнув – ніколи не читав і навіть в приватних розмовах чую рідко! А тут практично героїзм: “Абсолютно непрогнозовані злети й падіння рейтингів телеканалів дають підстави сумніватися у правдивості вимірів телепереглядів компанією-монополістом...Іншими словами панель системи телевізійних досліджень в Україні не витримує критики...” Що сталося? Одна з версій: при переході на іншу роботу можна заявити, що кляті олігархи виперли борця за правду!

               У мене запитання  до громади української:  чи допустимо?  Знову...

                                                                                             Олександр Зирін

                                                                український незалежний телевізійний оглядач

Источник:

1177

blog comments powered by Disqus

Телевидение


Последние Популярные Коментируют

Темы форума