Депутати Герман і Міщенко хочуть ввести карну відповідальність за телеказино
28 вересня 2009 року народні депутати Ганна Герман (фракція Партії регіонів) та Сергій Міщенко (БЮТ) зареєстрували законопроект № 5176 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо заборони шахрайства у засобах масової інформації.
Законопроект має на меті припинити зловживанням довірою телеглядачів до програм, що розповсюджуються у ЗМІ із застосуванням шахрайських схем.
Під шахрайськими схемами мається на увазі низка сумнівних з точки зору законності платних інтерактивних вікторин та ігор, які з'явилися останнім часом у засобах масової інформації (особливо у прямому телеефірі). Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроекту. Народні депутати пропонують внести зміни до законів «Про заборону грального бізнесу в Україні» та «Про телебачення і радіомовлення», а також до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України.
Зокрема згідно зі змінами до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» телерадіоорганізації не повинні розповсюджувати програми, в яких телеглядачам (радіослухачам) пропонується зателефонувати або надіслати коротке текстове повідомлення за власний рахунок з метою отримання будь-якої матеріальної винагороди (грошей, речей, придбання права на майно та ін.), послуг екстрасенсів (цілителів, знахарів та ін.), астрологів, будь-якої інформації внаслідок ворожіння, гадання, складання гороскопів, послуг інтимного та еротичного змісту.
Також проектом пропонується запровадити кримінальну відповідальність за організацію та проведення азартних ігор у прямому телеефірі, розповсюдження у ЗМІ програм, у яких телеглядачам (радіослухачам) пропонується зателефонувати або надіслати коротке текстове повідомлення за власний рахунок з метою отримання: будь-якої матеріальної винагороди, послуг екстрасенсів (цілителів, знахарів), астрологів, будь-якої інформації внаслідок ворожіння, гадання, складання гороскопів; послуг інтимного та еротичного змісту (шахрайство у ЗМІ), доповнивши ККУ новою статтею 190-1.
«Телеканали часто вводять в оману своїх глядачів, створюючи в них ілюзію змагання, аби затримати їх перед екраном та змусити безперервно набирати номер платного телефону. Хоча, зрозуміло, що жоден із гравців не виграє, оскільки виграють підставні особи, які безпосередньо пов'язані з організаторами цих шахрайських схем», - обурюються народні депутати. Вони зазначають, що жертвами таких «ігор» в основному стають найнезахищеніші верстви населення. На їхню думку, шахрайських схем у ЗМІ побільшало після заборони грального бізнесу.
Источник: Телекритика
blog comments powered by Disqus