Зміни до закону не полегшать життя телерадіоорганізаціям у час фінансової кризи
На засіданні 1 липня 2009 року Національна рада ухвалила рішення звернутися до Президента України з проханням повернути на доопрацювання у Верховну Раду України закон «Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення”. Змінами до закону передбачено врегулювати визначення розміру ліцензійного збору за видачу, переоформлення та продовження ліцензії провайдера програмної послуги з урахуванням впливу економічної кризи на фінансовий стан телерадіоорганізацій.
Національна рада вважає головним недоліком цих змін уведення єдиної формули розрахунків ліцензійного збору. „Є деяка неузгодженість із практикою застосування цих тарифів, оскільки у законі йдеться про ефірне аналогове телебачення та провайдерів програмної послуги, і ні слова про супутникове та цифрове телебачення”, – зауважила Тетяна Лебедєва. За її словами, виникає дуже складна ситуація з ліцензуванням цих видів мовлення, яка фактично паралізує роботу Національної ради.
Іншою проблемою законопроекту Тетяна Лебедєва називає дату набрання чинності документа – 1 січня 2010 року. „Ми стоїмо перед загрозою втрати значної частини медіаринку, оскільки вже сьогодні більшість компаній не можуть сплатити ті фантастичні суми, які ми їм нараховуємо.” Тому регуляторний орган пропонує перенести дату набрання чинності прийнятого Верховною Радою України закону на 15 липня 2009 року.
Перший заступник голови Національної ради Андрій Мирошніченко підсумував: „Існує два шляхи подолання цих проблем, – або Президент відправляє на доопрацювання цей закон, або Кабінет Міністрів України розглядає Методику розрахунків ліцензійного збору, яку розробила і затвердила Національна рада, оскільки ця методика є найбільш компромісною, а її мета – полегшення фінансового тиску на телерадіокомпанії в умовах економічної кризи”.
Источник: Прес-служба Національної ради
blog comments powered by Disqus