Мінтранс: до 2015 року перейти на «цифру» не встигаємо, оператори CDMA поки що залишаться на «телевізійних» частотах
Перехід України на цифрове мовлення до 2015 року може не відбутися. Про це заявив Олег Проживальський, заступник міністра транспорту і зв'язку, голова Держадміністрації зв'язку. Як повідомляє «proIT», пан Проживальський впевнений, що невиконання угоди «Женева - 2006» по термінах впровадження «цифри», не загрожує Україні втратою ресурсу.
«Ми не потеряем ресурс. Я даже допускаю, что после 2015 года могут работать на пограничных зонах, если две страны между собой договорятся об этом, аналоговые приемники», - сказал Олег Проживальський.
За його словами, на 40-му засіданні Ради голів Адміністрацій зв'язку «Регіональна співпраця у галузі зв'язку» у Словенії було ухвалено низку рекомендацій для країн, що не встигають вкластися у визначені «Женевою - 2006» терміни.
Щоправда, причиною затримки пан Проживальський називає не конкуренцію відомств - Міністерства транспорту та зв'язку і Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, на яку в України пішло понад два роки боротьби, а фінансову кризу.
«Со всеми другими странами мы можем придерживаться тех рекомендаций, которые были приняты в Словении. И там это допускается, если мы не успеваем до 2015 года, исходя из условий финансового кризиса...Все это понимают, у всех одинаковая ситуация...», - відзначив пан Проживальський.
Також за його словами, згідно з «Планом заходів на 2009 рік в рамках програми з переходу на цифрове мовлення до 2016 року» для впровадження телевізійної цифри буде виділено не усі частоти діапазону, що його у «Женеві» було заплановано під потреби мовників. Поки що Мінтранс погоджується відати під телебачення 50 з 80 каналів. Решта частот , як і раніше, МТС планує віддати під потреби розвитку зв'язку в стандарті CDMA. Проти цього виступає Нацрада з питань телебачення радіомовлення, наполягаючи на тому, що увесь діапазон має бути освоєно телебаченням.
За інформацією «Коммерсанта», найближчим часом проект «Плану заходів...» буде передано до Кабміну, але остаточне рішення уряду може бути скориговане у жовтні на конференції Міжнародної ради електрозв'язку, де буде вирішено, чи зможуть оператори CDMA працювати на частотах, виділених Україні під розвиток телебачення. На першому етапі впровадження цифрового телебачення буде витрачено 1 мільярд гривень.
Источник: Телекритика
blog comments powered by Disqus