Голосование




влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:



Україна стає повноправним учасником Європейської конвенції про транскордонне телебачення

07 июня 2009
4 червня 2009 року у Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення відбулася прес-конференція з питань впровадження Європейської конвенції про транскордонне телебачення в Україні за участю довгострокового експерта Ради Європи Ад ван Луна, керівника проекту „Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі” Ольги Сєдової, першого заступника голови Національної ради Андрія Мирошніченка, члена Національної ради Тетяни Лебедєвої, відповідального секретаря Національної ради,  спостерігача від України у Постійному комітеті Ради Європи з питань транскордонного телебачення Владислава Лясовського, представників телерадіомовних компаній, медійних громадських організацій, засобів масової інформації, операторів кабельного телебачення. Про це повідосляє прес-служба Нацради

З вітальним словом до учасників звернулася член Національної ради і модератор конференції Тетяна Лебедєва. Вона зазначила, що ратифікація Європейської конвенції про транскордонне телебачення, яка відбулася у грудні 2008 року, – визначна подія для української телерадіомовної спільноти. Невдовзі, 1 липня 2009 року, Україна стане повноправним членом у сім'ї європейських телерадіомовників, внаслідок чого у неї з’являться нові зобов’язання та виклики, на які потрібно відповісти.

У доповіді довгострокового експерта Ради Європи Ад ван Луна йшлося про нові стандарти, що мають бути впроваджені в законодавства країн, що стали членами Європейської конвенції. За його словами, у Конвенції закладені норми, які забезпечать прозорість у діяльності українських телемовників та у здійсненні нагляду за дотриманням законодавчих норм у сфері телерадіомовлення. Україна як член Європейської конвенції отримує доступ до інформації про телерадіоорганізації інших країн і також має надавати такі відомості про свої телекомпанії.

Європейська конвенція про транскордонне телебачення, на думку Тетяни Лебедєвої, відкриває нові можливості для вітчизняних мовників і кабельних операторів і, водночас, „збалансовує свободу і відповідальність”. Для Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Європейська конвенція є тим документом, який окреслює механізм вирішення суперечливих питань, що стосуються врегулювання відносин із зарубіжними компаніями. Її нормативи передбачають захист інтересів телемовників, які мають ексклюзивні права на ретрансляцію, приміром, суспільних, культурних, спортивних подій, важливих для глядачів та ін.  

Перший заступник голови Національної ради Андрій Мирошніченко відзначив, що участь у Європейській конвенції полегшує для української сторони взаємодію з іноземними телекомпаніями. З приводу діяльності зарубіжних телемовників Національна рада звертатиметься до регуляторного органу, через посередництво якого вирішуватимуться проблемні питання.

Під час обговорення впровадження Європейської конвенції про транскордонне телебачення в діяльність українських телемовників та кабельних операторів відповідальний секретар Національної ради,  спостерігач від України у Постійному комітеті Ради Європи з питань транскордонного телебачення Владислав Лясовський наголосив, що Україна поступово наближалась до ратифікації міжнародної угоди. Правові акти України у сфері телерадіомовлення, зокрема закони України „Про телебачення і радіомовлення”, „Про рекламу”,  максимально наближені до європейських законодавчих норм.

Источник: МедіаБізнес

1727

blog comments powered by Disqus

Телевидение


Последние Популярные Коментируют

Темы форума

14 ноября 2024 Intelsat 37e @ 18°W T2-MI