Голосование




влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:



Відповідність телеефіру нормам суспільної моралі – справа самих телекомпаній

23 января 2009
21 січня відбувся перший у цьому році брифінг Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за участю голови Національної ради Віталія Шевченка та першого заступника Ігоря Куруса.

Віталій Шевченко повідомив присутніх, що Звіт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2008 р. ухвалено на сьогоднішньому засіданні.

Щорічні звіти представників Національної ради в АР Крим, областях, містах Києві і Севастополі, які також розглядалися сьогодні, будуть оприлюднені на офіційному сайті Національної ради після 15 лютого.
Відповідаючи на запитання журналістів „5 каналу” стосовно деяких програм і передач, що транслювалися в ефірі телекомпаній, Ігор Курус, який водночас є членом Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, зазначив, що рекомендації Національної експертної комісії є обов’язковими для виконання телекомпаніями.

Національна рада у даному випадку є ретранслятором рішень інших компетентних органів, - вдався до порівняння перший заступник. Рішення щодо відповідності передач нормам суспільної моралі ухвалює Національна експертна комісія, яка у разі невиконання своїх рекомендацій звернеться до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з вимогою вжити заходів до порушників.
Оцінюючи висновки комісії загалом, член Національної ради звернув увагу на те, що застереження стосуються деяких фактів, наприклад вживання брутальних слів у передачах „Comedy club” чи серій („Сімпсони”). Рекомендації не слід сприймати як заборону всього проекту.

Ігор Курус підтримав ініціативу віце-прем'єра І. Васюника провести зустріч з керівниками окремих телекомпаній, адже загальний фон вітчизняного телерадіопростору з погляду суспільної моралі викликає занепокоєння. Вітчизняні компанії повинні самі стежити за дотриманням законодавчих норм і взяти за зразок естетичні стандарти, а не прагнути отримувати прибутки від телепродукції сумнівної якості. Голова Національної ради Віталій Шевченко додав, що одних регуляторних методів недостатньо, щоб забезпечити відповідність українського телерадіопростору нормам суспільної моралі. Тільки спільними зусиллями державних органів та телерадіоорганізацій можна досягнути сподіваного результату.

Щодо способу оприлюднення висновків Національної експертної комісії про показ передач „Речовий доказ”, „Свідок”, „Найвідоміші українські маніяки” (НТН), серіалу „Сімпсони” (М1), фільму „Пожирачка чоловіків” („Студія 1+1”) „Постскриптум”( ТВ „Центр”), „Comedy club” („Новий канал”) Віталій Шевченко відзначив, вибір було зроблено на користь офіційного сайту Національної ради, адже його читають фахівці у сфері телерадіомовлення, а також зацікавлені представники громадськості.

Прес-служба Національної ради

Источник: СКТУ

1789

blog comments powered by Disqus

Телевидение


Последние Популярные Коментируют

Темы форума

14 ноября 2024 Intelsat 37e @ 18°W T2-MI