У шести містах Одеської області місцеві мовники хочуть створювати цифрові «міні-мультиплекси»
4-5 грудня в Одесі пройшла робоча нарада Незалежної Асоціації телерадіоМовників «Впровадження цифрового телебачення в Одеській області: проблема місцевого та регіонального мовлення». Це третій подібний захід, попередні два були проведені в Луганській та Херсонській областях.
До одеської наради НАМ долучилося близько 30 учасників, серед яких - представники регіональних та місцевих ТРО, керівники місцевих органів влади та самоврядування, представники Нацради, УДЦР, Концерну РРТ та УНДІРТ тощо.
Міжнародного статусу заходу надала присутність делегації з Молдови у складі 13 осіб, серед яких - керівники регіональних та місцевих ТРО та представники галузевих органів державного регулювання Молдови, в тому числі – Національного радіочастотного центру та Координаційної Ради з питань телерадіомовлення.
«Участь в цій нараді є для нас дуже важливою: Молдова також стурбована питанням збереження невеликих теле- та радіомовних компаній і ми прагнемо розуміти, яким шляхом йтимуть інші країни», - пояснив зацікавленість у участі в даному заході молдовської делегації керівник управління експертизи та ліцензування Координаційної Ради з питань телерадіомовлення (органу, що за своїми повноваженнями є аналогічним Нацраді в Молдові) пан Віктор Пулбере.
Перший день засідання організатори присвятили зустрічі з представниками місцевих та регіональних ТРО. Вони змогли ознайомитися з доповідями кервіника Центру законодавчих ініціатив Ольги Большакової та провідного інженеру відділу радіочастот УНІІРТ Дмитра Маковєєнка.
Доповідь Ольги Большакової було присвячено роз’ясненню специфіки переходу на цифрове мовлення невеликих ТРО та проблем, з якими вони зіштовхнуться у цей період. Зокрема, пані Большакова звернула увагу присутніх на те, що місце на регіональному мультиплексі МХ-5 є реальним виходом для ТРО, які мають наміри мовити на всю цифрову зону. Однак для ТРО, аудиторія яких обмежена одним або двома населеними пунктами, таке поширення сигналу є недоцільним (мешканцям міста Южного не завжди цікаві локальні новини, наприклад, з міста Балта). А плата за ретрансляцію сигналу на всю зону для такого мовника буде непосильною.
Регіональним телекомпаніям доцільно було б вирішувати проблему цифровізації інакше, вважає експерт. Як варіант – через поширення сигналу в кабелі, використання технології МІТРІС або розбудову малопотужних багаточастотних мереж (так названих «міні-мереж»). Ці варіанти було названо серед можливих під час Одеської конференції «Проблеми впровадження цифрового мовлення на загальнонаціональному, регіональному та місцевому рівні», яка відбулась у квітні 2008 року і була організована Асоціацією для пошуку технічного рішення саме для місцевих та регіональних мовників.
Однак, на думку місцевих мовників, найбільш перспективною є ідея розбудови малопотужних багатоканальних мереж, як свідчать результати регіональних нарад, проведених Асоціацією. Тому до участі у робочій нараді було запрошено розробника цієї ідеї Дмитра Маковєєнка, який у свої доповіді торкнувся технічних аспектів її реалізації.
«На сьогоднішній день основним завданням для нас було з’ясування особливостей кожного регіону, а саме – планів ТРО щодо розвитку та їх діяльності в умовах переходу на «цифру». Тобто - чи має наміри кожний мовник скористатися можливістю щодо розширення території мовлення, чи навпаки – планує зберегти територіальну категорію та формат мовлення. Також ми з’ясовуємо наявність суб’єктів інформаційної діяльності (продакшн-студій, редакцій радіомовлення, тощо), які прагнуть набути статусу ТРО та здійснювати ефірне телемовлення», - пояснила Ольга Большакова.
Другий день наради було присвячено обговоренню проблем цифровізації із залученням до дискусії представників органів місцевої влади та самоврядування, а також концерну РРТ.
Саме керівник Одеського радіопередавального центру Валерій Волков звернув увагу присутніх на необхідність поряд із просуванням ідеї розбудови багаточастотних малопотужних мереж, лобіювати якнайшвидшу розбудову МХ-5. Цей мультиплекс, за словами пана Волкова, стане найдорожчим з усіх, що будуть розбудовуватись в Україні: сигнал інших мультиплексів буде поширюватися централізовано, тоді як у кожній зоні МХ-5 буде формуватися і поширюватися свій сигнал.
«Асоціації потрібно налаштовувати телерадіокомпанії працювати з державним підприємством, тому що нижчої ціни за розповсюдження сигналу, ніж РРТ, не дасть жодне приватне підприємство», - підкреслив пан Волков.
За результатами робочої наради зацікавленість у розбудові малопотужних багатоканальних мереж виявили телекомпанії із шести міст Одеської області – Іллічівська, Ананьїва, Балти, Їзмаїла, Южного та Арцизу.
«Нажаль, із 11 ефірних телекомпаній, що працюють безпосередньо в місті Одеса, у нараді участь взяли лише 4, тоді як із районів приїхали майже всі мовники, - відзначила пані Большакова. – Можливо, це пов’язано із тим, що одеські телекомпанії планують розширення території мовлення за рахунок розміщення своїх програм на регіональному мультиплексі МХ-5 і не передбачають жодних проблем із реалізацією цього права.»
Учасники наради виробили попередній текст резолюції за результатами своєї роботи. Після внесення до нього всіх доповнень і уточнень, за два тижні його буде оприлюднено на сайті НАМ та подано до регуляторних органів, до компетенції яких входить впровадження цифрового мовлення в Україні.
Довідка про НАМ:
Незалежна Асоціація телерадіоМовників (НАМ) – найбільше галузеве об’єднання недержавних теле- та радіокомпаній з усіх регіонів України. Асоціація була зареєстрована 27 липня 2000 року, а з січня 2001 – стала Всеукраїнською. У вересні 2001 року НАМ прийнято до асоційованих членів NAB (Національної асоціації телерадіомовників США). Сьогодні членами НАМ є біля 100 ТРО.
Источник: НАМ
blog comments powered by Disqus
Телевидение
Темы форума
21 ноября 2024
Приём и обсуждение 57°E - NSS 12 в Ku band
19 ноября 2024
Спутниковая прямофокусная антенна АСТВ-2,5 m. (Ахтырка)
18 ноября 2024
Вижн ТВ. Новости - хорошие и плохие
14 ноября 2024
Intelsat 37e @ 18°W T2-MI
13 ноября 2024
Приём и обсуждение 78.5°E - Thaicom 8 в KU Band
12 ноября 2024
Тропо - приём DVB-T,DVB-T2 в Украине.
11 ноября 2024
Прием FM из Киева и других городов
11 ноября 2024
Приём двух частот Alcomsat 1
10 ноября 2024
Антена ефірна Romsat AV-4035 (VHF)+(UHF)
10 ноября 2024
Зовнішня FM/DAB антена ROKS FM-10A
10 ноября 2024
Транспондерные новости 52.5°E - Al Yah 1
10 ноября 2024
Транспондерные новости 52°E - TurkmenÄlem / MonacoSat
09 ноября 2024
Транспондерные новости 28.2°E - Astra 2E/2F/2G
08 ноября 2024
Прием 30w Mabo 180 см моторизона система.сигнал в dB
06 ноября 2024
Спутниковые фиды, временные трансляции
04 ноября 2024
Транспондерные новости 10°E - Eutelsat 10A
02 ноября 2024
DVB-T/T2 частоты и каналы в КИЕВЕ и регионе (без обсуждения)
01 ноября 2024
Транспондерные новости 4.9°E - Astra 4A
30 октября 2024
Мультиплекс МХ-7 от Концерна РРТ (174-230 МГц)
27 октября 2024
Мой новый Channel Master240