Голосование




влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:



Канал «112 Україна» має відкрити джерела фінансування і назвати реальних власників

11 марта 2015

Комітет Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) заявляє, що конфлікт, який відбувається навколо телеканалу «112 Україна» виявив низку важливих проблем, які потребують свого вирішення. Про це йдеться в заяві НМПУ, поширеній 10 березня у відповідь на останнє (третє) попередження каналу «112 Україна» за його супутниковою ліцензією, оголошене йому Національною радою з питань телебачення і радіомовлення ним за трансляцію програми «Шустер live».

Медіа-профспілка звертає увагу, що «попередження - це аж ніяк не закриття, не сваволя з боку державних органів, а дія, передбачена процедурою. Таке рішення не є істиною в останній інстанції і його можна оскаржувати в суді».

У заяві НМПУ також наголошується, що «нема підстав для закриття телеканалу і переконливих кроків у цьому напрямку не спостерігається, на відміну від попередньої влади, яка неодноразово прагнула закрити загальнонаціональні і регіональні телеканали».

Водночас, на думку профспілки, конфлікт показав, що державним органам необхідно відмовитися від подвійних стандартів. Адже інший канал, який припустився того ж самого, на думку Нацради, порушення - канал «24» - не був покараний.

«Конфлікт укотре продемонстрував необхідність для ЗМІ, в тому числі і телеканалу "112 Україна" відкрити джерела фінансування і назвати реальних власників. Без цього згаданий телеканал підозрюватимуть у зв'язках з одіозними фігурами минулого режиму», - йдеться в заяві. НМПУ вважає, що депутати Верховної Ради мусять відгукнутися на вимоги часу і ухвалити відповідний закон щодо прозорості медіавласності, про що мова йде вже роками.

На думку НМПУ, невдоволення значної частини суспільства показом у з ток-шоу «Шустер live» на каналі «112 Україна» одіозного російського журналіста Максима Шевченка, який озвучував пропагандистські тези Кремля, свідчить про те, що медійній спільноті належить обговорити і виробити підходи з донесення «потойбічної» позиції, але так, щоб не перетворювати цю позицію в пропаганду кремлівських псевдоцінностей.

Медіа-профспілка вважає, що подібних конфліктів можна буде уникати, якщо ЗМІ дбатимуть про свою репутацію і дотримуватимуться норм Етичного кодексу журналіста. «Його порушення у минулому, кількаразові скандальні маніпулятивні сюжети поставили плями на репутації каналу "112 Україна" і дали підстави підозрювати його в недоброчесності», - йдеться в заяві.

Медіа-профспілка висловлює свою повагу численному колективу телеканалу «112 Україна» і закликає його «в нинішньому явно політичному конфлікті не втягуватися в боротьбу на стороні однієї з сил, а лише на рівні здорового глузду, а саме - вимагати дотримуватися Етичного кодексу журналіста та поважати трудові права працівників каналу».

Нагадаємо, 18 лютого Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила попередження телеканалу «112 Україна» за його супутниковою ліцензією за трансляцію програми «Шустер live» 13 лютого.

Як заявив голова Нацради Юрій Артеменко, у контенті «Шустер live» моніторинг Нацради зафіксував порушення статті 6 закону «Про телебачення і радіомовлення» та статті 28 закону «Про інформацію», оскільки у висловлюваннях одного з учасників програми - російського журналіста Максима Шевченка - вбачає ознаки злочину статті 161 Кримінального кодексу - умисні дії, спрямовані на розпалювання расової, національної чи релігійної ворожнечі.

Що стосується каналу «24», який також транслював 13 лютого «Шустер live», то щодо нього Нацрада прийняла рішення взяти до відома наявність порушень і не виносити санкцію, оскільки напередодні канал публічно повідомив про розірвання угоди із «Савік Шустер студією».

Для каналу «112 Україна» за його супутниковою ліцензією це вже третє попередження. Перше (у серпні 2014 року) і друге (у листопаді 2014 року) він отримав за відхилення від програмної концепції. Окрім того, ще по попередженню за відхилення від програмною концепції має кожна з п'яти компаній, об'єднаних у цифрову ефірну мережу каналу «112 Україна», і всім їм Нацрада 12 лютого призначила повторні позапланові перевірки, за результатами яких може знову призначити санкції.

Телеканал «112 Україна» розцінив дії Нацради як тиск на свободу слова в Україні і заявив, що внаслідок цього попередження канал «у будь-який момент може зникнути з телеекранів країни»

Источник: www.telekritika.ua

868

blog comments powered by Disqus

Телевидение


Последние Популярные Коментируют

Темы форума

14 ноября 2024 Intelsat 37e @ 18°W T2-MI