Пан Аласанія одразу після призначення заявив, що кінцевою метою реформування Національної телекомпанії України бачить роздержавлення і створення на її базі громадського телебачення.
«Це займе роки два, і, звичайно, план є. Хоча назвати його планом складно, оскільки всі мої дії і кроки сильно зав'язані на закон і, звичайно ж, на політичну обстановку в країні – як мінімум, готовність Кабміну, як вчора було озвучено Арсенієм Яценюком, перестати практикувати управління Національною телекомпанією, журналістами і тд. Принаймні, такий намір було озвучено вголос. Тепер справа за законом, який теж насправді на місці не стоїть, і вже наступного тижня має бути перша частина прийнята», – відповів гендиректор на питання про те, чи є вже конкретний план перетворення НТКУ на суспільне мовлення.
Також Зураб Аласанія поділився думкою про те, яким має бути закон про суспільне мовлення:
«Таких документів відомо з десяток тільки мені – різних, прекрасних, різною мірою розробки і з різними ступенями напрацювань, і вони вже є. Який з них вдасться провести – інше питання. Зараз пройде, мені здається, пропозиція Андрія Шевченка, яка з великим компромісом писалася в 2011, якщо я не помиляюся, році і в другому читанні має бути прийнята наступного тижня. Він зовсім не ідеальний, але, принаймні, він залишає поле для маневру і поле для подальшої розробки».
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України призначив пана Аласанію генеральним директором Національної телекомпанії України. Його кандидатура була розглянута на засіданні уряду 25 березня, прийнято відповідне розпорядження. Кандидатуру Зураба Аласанії, який є співзасновником проекту Hromadske.TV, а також директором інофрмагентства «МедіаПорт», було запропоновано представниками медіа-спільноти.