Відбулося обговорення змін до Методики розрахунку ліцензійного збору
29 грудня в Національній раді за участі представників Держкомтелерадіо і ринку відбулося обговорення змін до Методики розрахунку ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії, видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги. Пропозиції щодо внесення змін до зазначеної Методики були ухвалені Національною радою 12 листопада.
Член Національної ради Олег Черниш зауважив, що чинна Методика досить стара, і зміни до неї назріли давно. Водночас, зважаючи на можливі економічні наслідки від запровадження нового способу нарахування ліцензійного збору, ця зустріч покликана виробити дієві підходи до вирішення питання, аби не нашкодити діяльності вітчизняного медіа-ринку.
Основна новація полягає у зміні підходу до нарахування ліцензійного збору. Відповідно до чинного документа до уваги береться територія розповсюдження програм. Однак тут мали місце і певні маніпуляції компаній, і нарікання учасників ринку. У новій редакції Методики ліцензійний збір запропоновано розраховувати залежно від потужності передавача.
Свої зауваження стосовно змін до Методики висловили представники медіа-холдингів «УМХ» і «Тавр». Вони позитивно сприймають саму ідею, однак бентежить можливе зростання ліцензійних сум. Представники асоціацій провайдерів програмної послуги зі свого боку підтримали принцип технологічної нейтральності, закладений у запропонованих змінах, можливість ліцензування діяльності провайдера на всій території України, окреме формульне нарахування ліцензійного збору для компаній, які використовують радіочастотний ресурс, і тих, які його не використовують. Прозвучало побажання, щоби величина ліцензійного збору для останніх не була більшою, ніж для тих компаній, які використовують РЧР.
Уляна Фещук, заступник голови Національної ради, запропонувала, щоб представники галузі подали свої пропозиції і зауваження до Національної ради і Держкомтелерадіо, який готуватиме відповідний проект постанови уряду.
Источник: nrada.gov.ua
blog comments powered by Disqus