Які фільми дивитися в кінотеатрах у жовтні
На жовтень маємо лише одну неприємну новину: довгоочікуваний "Геймер" вилетів з українського прокату, подейкують, що через провал в Америці. Що стосується інших фільмів місяця, то тут навпаки - прокатчики запропонували нам надзвичайно різноманітні чотири кінотижні, в яких потроху бонусів отримають всі глядачі.
Перші ж дні подарують відразу два проекти поціновувачам артхауза. З 1 жовтня стартує стрічка від майстра французького еротичного кіно Жана Клода Бріссо, еротомана і скандального режисера "Таємних пристрастей" і "Ангелів відплати". Його останній фільм "Інтимні пригоди" став офіційним учасником багатьох європейських кінофестивалів 2009 років. Бріссо на цей раз подарував нам не просто еротику, а вибухову суміш сексу, психоаналізу і філософії. Як і в попередній роботі, режисер досліджує жіночу сексуальність, свободу стосунків і варіанти здобуття максимального сексуального задоволення, але цього разу шляхом психоаналізу, зокрема — гіпнозу, і, як стверджує європейська кінокритика, таки докопався до чогось життєво важливого. Поза тим оглядачі консерваторам радять на "Інтимні пригоди" не ходити. Любителям легкого еротичного задоволення а-ля Тінто Брасс втім також, хоч фільм і наповнений під зав'язку неймовірно красивими сексуальними сценами, все одно першою чергою вимагає вдумливого аналітичного перегляду.
З 5 жовтня стартує ще один артхаузний проект, український. Глядач нарешті зможе побачити на широкому екрані стрічку "Меніни", яка в світовому артхаузному прокаті більше відома як Las MENINAS. Це робота українського художника Ігоря Подольчака, що стала учасником величезної кількості престижних кінофестивалів 2008-го і в 2009 році (у Трієсті, Роттердамі, Сан-Пауло, Санта фе і інших) і назбирала досить таки різнопланову критику від хвали до хули. Стрічка не є фільмом в традиційному розумінні цього слова - це своєрідний авангардний експеримент, який запрошує глядача до інтерактивної співучасті. Тема теж не з найпростіших: Подольчак — художник-концептуаліст, один із засновників львівського Фонду Мазоха - у своєму кінодебюті за сюжетний привід використав життя дивної сімейки, що нібито в реальному житті дошкуляла його знайомому психіатрові скаргами на хворого сина, котрий затероризував усю родину. Самі художники та автори свій власний фільм трактують як “елітарний” фільм, “чистий” артхауз, що передбачає смислову багатошаровість, низку алюзій, перегукувань із різними мистецькими стилями, епохами. У ньому багато асоціацій із бароковим живописом, зокрема з Веласкесом, звідси й назва фільму. Власне сюжетного зв’язку з Веласкесом тут нібито немає, тільки в одному кадрі на якусь мить ми побачимо репродукцію картини “Меніни”, але назва фільму підказує глядачеві спосіб його сприйняття. Як відомо, цю картину вважають своєрідним ребусом, який глядач може розв’язати, якщо уважно придивлятиметься до дрібних деталей. Саме на таке сприйняття фільму варто орієнтуватися й глядачу.
Всім, хто від кіна хоче простих розваг і відпочинку, перший кінотиждень запропонує дві комедії - російсько-українську молодіжну "О, щасливчик" і американську романтичну з Кетрін Зетою Джонс "Нянька за викликом" (обидві з 1 жовтня).
Перший фільм рясніє зоряними обличчями: Армен Джігарханян, Володимир Меншов, Сергій Шакуров, та інші. А також має досить цікавий російський саундтрек ("Уматурман", "Ленінград" тощо). Сюжет, власне, невитіюватий: одного чудового дня рядовому молодому хлопцю раптом здається, що його життя банальна й непримітна штука, і сенсу в ній - нуль, тому лишається тільки один вихід - стрибнути з мосту. Але раптом на його дорозі з'являються двоє екстравагантних джентельменів, які пропонують юнакові змінити біографію і розпочати все з нуля. Чим саме закінчиться чергова кіноспроба втекти від долі - побачимо в театрах. Прогнози втім досить непогані, автори фільму обіцяють, що буде весело.
Друга комедія "Няня за викликом" розповість нам про життя іншого молодого хлопця, однак це буде більшою мірою романтична історія для слабкої статі: молодий 25-річний юнак, аби заробити трохи грошенят, няньчить двох сусідських дітей. Поступово у нього зав'язується роман з наймачкою - матір'ю двох його підопічних. І, не зважаючи на те, що жінка значно старша за нього, для справжнього кохання немає жодних перешкод! Режисер Барт Фрейндліх зняв добрий і смішний фільм про роман між дорослою жінкою і молодим хлопцем. Цю історію кохання спостерігаєш з посмішкою, а вельми логічний гепіенд сприймається як належне.
Також з жовтня виходить у прокат довгоочікувана французька стрічка з Одрі Тоту "Коко до Шанель" - екранізована біографія легендарної жінки, провідної французької кутюрьє, найважливішої фігури в історії моди XX-го сторіччя. Шанель принесла в жіночу моду поняття дорога простота, приталений жакет, маленька чорна сукня, вперше вдягнула жінок у чоловічий костюм. Вплив Коко на високу моду був настільки сильним, що її єдину в історії моди журнал «Тайм» вніс до списку ста найвпливовіших людей XX століття. Фільм розповість про шлях Шанель з її темного минулого в сліпуче світське життя Парижу, однак більше сфокусується на домодельєрному житті жінки, на тому періоді, коли Шанель ще не була знаменитою.
Прихильникам 3D варто зауважити, що з 1 жовтня на українські екрани у тривимірному форматі виходить культовий мультфільм від "Picsar" - перша "Історія іграшок".
Другий кінотиждень (з 8 жовтня) розпочнеться нашумілим проектом Стівена Содерберга "Че", екранізацією біографії Че Гевари, що мало не коштувала режисеру кар'єри. Цього разу глядач побачить першу частину мегафільму "Аргентина". Загальна ж тривалість стрічки до того, як її розрізали й порізали, становила майже 5 годин екранного часу. Фільм вийшов ще минулого року, але дуже довго не міг знайти прокатчиків.
На радість поціновувачам фантастики з восьмого жовтня на широкі українські екрани вийде російський фантастичний екшн "Заборонена реальність", екранізація популярного роману фантаста Василя Головачова «СМЕРШ-2» - про екс-суперагента військової контррозвідки Матвія Соболева, який встряв у не дуже людські ігри, в битву між вищими силами Добра і Зла. Багато пригод чекає на Матвія в потойбічних світах, де доведеться не тільки стати Воїном Кола, а й зустріти жінку, яку він часто бачив у снах...
Також з 8 жовтня на нас чекає шпіонська ретро-комедія "Агент 117: Місія в Ріо" - друга частина пригод смішного французького суперагента Юбера Боніссера де Ла Бата, чи то ідіота, чи то генія-екцентрика, чия одіссея розпочалася три роки тому, коли французи зняли перший фільм серії – про походеньки Агента 117 в Каїрі у 1957 році. Цього разу в кадрі Ріо-де-Жанейро та 1967 рік. Одне з найголовніших достоїнств цього фільму – повне занурення в стилістику старого доброго кіно. Акуратно постарений на панорамних планах кодак, поїздки на авто уздовж проекції, що біжить по білій стіні, і французький комік Дюжарден, який повсякчас корчить "рожі" молодого Коннері. І не випадково, оскільки Юбер Боніссер де ля Бат — це гламур, пістолет, надзвичайно скромний IQ і звичка волочитися за кожною спідницею. Себто ранній Джеймс Бонд, тільки з точністю до навпаки, де переваги перетворилися у недоліки. Любите кіно 60-х, обов'язково сходіть на цей фільм.
"Юлія и Джулія" - кулінарна стрічка з Меріл Стріп, стратує на екранах теж з 8 жовтня. Всім хто любить фільми типу "Смак життя" чи "Їсти, пити, чоловік, жінка" де готують багато смачної їжі - бігом у кінотеатри. Біографічна комедійна драма розповість нам чудову і неймовірно зворушливу історію кохання помножену на любов до французької кухні.
Ну й на завершення кінотижня - згадуване нами "Телешоу", яке мало йти в кіно ще у вересні, і бонус для поціновувачів жахів - Дитя пітьми, історія на вічну тематику - дівчинка-вбивця, взята з притулку у велику щасливу сім'ю.
Жовтень надзвичайно щедрий на еротику. З 15-го стартує збірник еротичних короткометражок Франсуа Озона. Визнаний французький майстер «нової хвилі» відверто говорить з глядачем про людську сексуальність, про пошук і свободу вибору в стосунках. Коротеньких фільмів буде небагато, зате нагород ці кілька історій мають просто уйму.
З 15 жовтня український глядач зможе подивится ще один артхаузний французький проект - детективну драму "Пророк" від регулярного номінанта премії "Сезар" Жака Одіара. Фільм розповість про 18-річного араба, який потрапив у французьку в'язницю. Молодий хлопець, щуплий і непомітний на перший погляд, витримує жорстке протистояння з корсіканськими братками і, після виходу з ув'язнення, сам стає ватажком мафії. "Пророк" отримав гран-прі Каннського фестивалю і направду вартий того, аби сходити на нього у кіно. Загалом французька кримінальна драма — це особливий, майже окремий жанр кінематографу, що вимагає до себе пошани. Такі назви як "Леон" або й цілком культовий вже "Професіонал" з Бельмондо говорять самі за себе. До речі до останньої назви Жак Одіар має безпосередній стосунок, оскільки він був сценаристом стрічки.
Також цього тижня в українському прокаті чергова американська стрічка про сімейні цінності - "Тільки для закоханих" (інші назви "формула кохання для бранців шлюбу" та "Курорт для одружених"). Цього разу йдеться про те, як чотири подружні пари вирушають на екзотичний остів по програмі зміцнення шлюбу. Та лише одне подружжя ставиться до цього серйозно, в той час як решта вирішили просто розважитися. Але з часом обставини змушують їх замислитися та змінити своє відношення до сеансів групової терапії. Америка добряче взялася за сім'ю як "ячейку суспільства" і кіна на цю тематику падуть на нас просто таки градом. Будемо сподіватися, що цього разу таки буде смішно.
Ну й на завершення кінотижня - очікуваний фантастичний екшн-хоррор "Пандорум". Не таке вже і часте явище на екрані – фільми жахів про космос. Після "Чужих" щось навіть нічого путнього й не пригадується. А саме до цієї тематики й звернувся німецький режисер Крістіан Алверт в своєму германо-американскому фільмі. Алверт – не новачок у кіно, поціновувачі хоррору добре знають його по фільму "Антитіла". Та й продюсерство Пола Андерсона теж про щось та говорить. "Пандорум" має досить інтригуючу зав'язку. Опритомнівши від анабіозу, два космонавти не можуть нічого пригадати. Крім того вони стикаються з досить неприємною в космосі, за 500 мільйонів миль від Землі, проблемою. Прилади й інше устаткування космічного корабля несправне. А на кораблі повно чужих гостей...
Третій кінотиждень жовтня (22-28) багатий на кілька дуже очікуваних прем'єр. По-перше, в Україні нарешті стартують "Сурогати" - фантастичний екшн з "міцним горішком" Брюсом Віллісом - про роботів і людей. По-друге, виходять у прокат одразу три (!) хороші мультфільми: справжній ляльковий "Фантастичний мистер Фокс" - адаптація класичного дитячого оповідання Роальда Даля, історія про розумну лисицю, яка обдурує трьох недалеких фермерів. "Перемінна хмарність, часом фрикадельки" - неймовірно смачний мультфільм про вченого, який у намаганні позбавити людство від голоду, вигадав прилад, що перетворював воду на іжу. І японсько-американський футуристичний "Астробой" - рімейк надзвичайно популярного в 60-х роках мультфільма про хлопчика-андроїда, якого створив учений, аби якось полегшити свою тугу за загиблим сином. Аніматори трьох країн – Японії, США і Гонконга стоврили спільний проект з сорокамільйонним бюджетом. Природно, були використані нойновітніші 3d, звукові технології і це все разом з з повністю переробленим сюжетом і чудовою режисурою Девіда Бауерса, на рахунку якого "Змивайся" 2006 року.
Останній тиждень жовтня продовжує традицію попереднього і несе бонуси дітям. з 29-го стартують дві фентезійні казкові фільми для сімейного перегляду - "Чарівний камінь" ("Камінь бажань") Роберта Родрігеса, автора "Дітей шпіонів" та "Шаркбоя". Це буде пригодницька комедія про те, як одного разу 11-річний хлопчик-невдаха знайшов чарівний камінь, котрий виконує бажання. Звісно в містечку одразу счинився хаос, школа мало не розвалися, одним словом - повно щастя для всіх 11-річних дітей. Тому не забудьте їх зводити в кіно, їм обов'язково сподобається.
І друга казка - російська "Книга майстрів" зроблена при підтримці студії Disney - історія, в основу якої лягли знайом і з дитинства словянські казки. Побачимо тут і Бабу Ягу, і Кощія і Русалоньку і багато інших.
Завершиться місяць жовтень на дещо кривавій ноті. З 29-го стартує екранізація японської манги "Останній вампір" - американо-франко-японський бойовик про вампіршу Сайю, яка працює на уряд і рубає інших вампірів на капусту у вагонах метро. Несподівано Сайю відправляють на завдання під прикриттям. Це прикриття — школа. І як і в будь-якій школі головна проблема для новоприбулої дівчини старших класів — це взаєморозуміння з ровесниками, здебільшого з дівчатами, тим більше, що вони майже всі не азійського походження, на відміну від самої Сайї. Але які можуть бути з цим проблеми у майстра катани? Атож, про них і буде кіно - а в ньому повно красивих бійок на мечах, похмура атмосфера, красиві героїні, ну й звісно, кров, без неї яке ж вампірське кіно?
І, на радість фанм гри Конструктора Смерті на українські екрани виходить "Пила 6" - частина, що завершує другу трилогію бренду.
Приємного вам перегляду у жовтні!
Источник: КіноСвіт
blog comments powered by Disqus