НРКУ замість скасування попередження отримала п’яту санкцію
Національна радіокомпанія України замість скасування санкції «оголошення попередження» отримала п'яте попередження від Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Таке рішення прийняв регулятор на засіданні 31 серпня.
НРКУ звернулася до Нацради із заявою про скасування санкції. Однак проведений регуляторним органом моніторинг засвідчив, за словами першого заступника голови Нацради Оксани Головатенко, що НРКУ продовжує порушувати умови програмної концепції та законодавства за ліцензією на мовлення на частотах 68,51 МГц та 105 МГц у Києві.
Зокрема, позивні «Українське радіо» передаються рідше ніж щогодини (на 68,51 МГц не було позивних з 9:00 до 19:00, на 105 МГц - не було з 3:00 до 19:00).
На частоті 68,51 МГц збільшено загальний обсяг мовлення (на 46 хвилин) та обсяг інформаційних програм (на 3 години 17 хвилин). Водночас, компанія зменшила обсяг розважальних (на 1 годину 20 хвилин), дитячих програм (на 29 хвилин).
На частоті 105,0 МГц збільшено загальний обсяг інформаційних (на 32 хвилини), культурологічних (на 39 хвилин), просвітницьких (24 хвилини), розважальних програм (на 21 хвилину). Тоді як зменшено обсяг власних (на 37 хвилин), дитячих програм (на 38 хвилин) та категорії «Інше» (40 хвилин).
Ці порушення заступник гендиректора НРКУ Валерій Юрченко пояснив прямою трансляцією засідань Верховної Ради України, які «розламують усю сітку мовлення».
Водночас моніторинг Нацради, за словами пані Головатенко, зафіксував, що НРКУ перериває прямі трансляції з парламенту своїми програмами. Пан Юрченко пояснив це тим, що Верховна Рада досі не уклала з НРКУ договору і мовник не має коштів для здійснення трансляцій.
«Звертайтеся краще до суду (з позовом про анулювання ліцензії)», - запропонував Валерій Юрченко Нацраді, адже за законом після трьох попереджень регулятор має застосовувати таку санкцію. На думку голови Нацради Володимира Манжосова, закон не зобов'язує, а дає право звертатися до суду.
На брифінгу «Телекритика» поцікавилася в членів Нацради їхньою думкою, як НРКУ і Нацраді вийти із ситуації, адже порушення й далі фіксуватимуться, оскільки парламентські трансляції змінюють сітку мовлення; тож, можливо, варто прописати дві програмні концепції для УР-1 (у дні із трансляціями ВР та без трансляції). Ірина Опілат відповіла, що за формування сітки мовлення несе відповідальність менеджменту НРКУ. На її думку, не варто змінювати сітку за рахунок соціально важливих культурологічних і дитячих програм.
Источник: Телекритика
blog comments powered by Disqus