Голосование




влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:



Олена Бондаренко: Ми працюємо над проектом пільгового оподаткування для українських радіостанцій

05 февраля 2011

Голова підкомітету з питань телебачення і радіомовлення Комітету з питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко вважає, що введення квот для національного музичного продукту призвело до знищення нішевих радіостанцій із джазовою, рок-музикою тощо. Про це вона заявила 4 лютого під час ефіру «Великої політики з Євгенієм Кисельовим» на телеканалі «Інтер».

«За весь час існування цих квот ми отримали лише один якісний бренд - Джамалу», - зазначила вона, наголошуючи. що квотування радіоефіру не додало популярності українським виконавцям.

Також пані Бондаренко розказала, що парламент працює над законопроектом, який передбачає встановлення пільгового оподаткування для українських радіостанцій.

Тим часом Юрій Кармазін (фракція НУНС) назвав закон антидержавним, але при цьому висловив переконання, що законопроект не буде прийнято, і навіть якщо його буде проголосовано в парламенті, президент його не підпише.

Генеральний директор «Русского радио» Сергій Кузін зазначив, що квота на національний продукт ніяких змін у радіомовлення не принесла. «Талановиті артисти працювали і до квоти, і під час квоти, і далі будуть працювати», - сказав він. Але при цьому, за його словами, при встановленні квоти не було враховано пільги для тих, хто дотримується цих квот. «У 2008 році ми сплатили ліцензійний збір 30 тисяч гривень за 5 ліцензій на Kiss FM, яка входить у наш холдинг. А в цьому році, в умовах 50% квотування - 6 мільйонів 800 гривень. Ця норма діє півтора роки і зовсім випадково співпадає в часі з терміном переліцензування більшості українських радіостанцій. Тобто за рахунок комерційної частини ринку намагаються вирішити серйозну державну програму», - зазначив пан Кузін і порадив створити одну державну українську радіостанцію і просувати її.

А Юрій Молчанов, директор Enter music, додав: «Якщо український виконавець пропонує якісний продукт, то він попри всі квоти потрапляє в радіоефір. Чому ви змушуєте слухачів слхати ту музику, яку вони не хочуть слухати?».

Однак співаки Марія Бурмака та Олександр Пономарьов виступили на захист квотування, мотивуючи це тим, що закон насамперед захищав національного виробника. У відповідь на закиди щодо малої кількості якісного українського продукту Олександр Пономарьов зазначив, що успіх виконавця на 10% складає талант і на 90% - популяризація у ЗМІ.

Нагадаємо, 1 лютого Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №6342 про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо приведення у відповідність із вимогами Європейської Конвенції про транскордонне телебачення до програмної концепції мовлення. За це рішення проголосувало 240 народних депутатів, а саме члени фракцій Партії регіонів, КПУ, Блоку Литвина та позафракційні. Цей зареєстрований 26 квітня 2010 року законопроект пропонує вилучити із закону квоти для національного музичного продукту, а саме норму про те, що в загальному обсязі мовлення не менше 50% мають становити музичні твори українських авторів чи виконавців.

Источник: Телекритика

576

blog comments powered by Disqus

Радио


Последние Популярные Коментируют

Темы форума

14 ноября 2024 Intelsat 37e @ 18°W T2-MI