Позивні радіо "Крим" лунають в ефірі 80 років
<!--dif--> |
5 листопада Голова Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк відвідав Державну телерадіокомпанію «Крим», якій цими днями виповнюється 80 років. |
Голова Комітету зустрівся з керівництвом та колективом радіостудії, ознайомився з технічним обладнанням, побував у ретростудії – своєрідному музеї, у якому представлена історія розвитку компанії, раритетна техніка. Також голова Комітету обговорив з генеральним директором ДТРК «Крим» Михайлом Шматовим питання розвитку мережі державного (суспільного) радіомовлення в Кримській автономії.
Від імені колективу Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк привітав колег із святом.
«Вісім десятиліть переконливий, а відтак – популярний у Криму голос місцевого державного радіо був чуттєвим камертоном щоденного життя, народним рупором важливих суспільно-політичних подій у розбудові сучасної Автономії, - зазначив Голова Комітету. - Отож результатом копіткої та наполегливої праці колективу радіожурналістів були і високі творчі стандарти мовлення, і довіра до змістовних радіопрограм слухачів. Як один із тих журналістів, хто у далекі 70-ті долучався у Сімферополі до створення різнопланових за тематикою радіопередач, можу з упевненістю сказати, що і тоді, і нині на позитивний результат злагоджено працював і працює єдиний колектив кореспондентів, редакторів, звукорежисерів, який об’єднується славними традиціями досвідчених ветеранів і завзяттям творчої молоді».
Інформаційно:
Кримське радіо - найстаріша з радіостанцій, що працюють в Криму. Історія радіо нерозривно пов'язана з історією держави. У перші роки свого існування радіокомітет знаходився на вулиці Турецькій у Сімферополі, а мовлення велося з приміщення обкому партії (нині - будинок Краєзнавчого музею). В ефірі лунали дві мови - російська та кримськотатарська.
З перших днів після визволення Сімферополя відновило своє мовлення Кримське радіо. Відновлювалися зруйновані передавачі, формувалася мережа проводового мовлення по всьому півострову, розширювався штат творчих працівників. У середині 50-х уже були створені редакції дитячих та юнацьких передач і новин, суспільно-політичних і мистецьких програм, промисловості та сільського господарства.
1954 року Кримське радіо заговорило українською. Багато радіослухачів і зараз згадують голоси прекрасних дикторів та ведучих - Лариси Василівни Яковлевої, Андрія Валентиновича Бєляєва, Олени Олександрівни Фоміної, Семена Михайловича Аронова.
Протягом вісімдесяти років радіо розвивалося технічно і творчо. Сьогодні для поширення радіосигналу ДТРК «Крим» використовують 8 радіопередавачів у нижньому діапазоні УКХ.
Источник: Держкомтелерадіо
blog comments powered by Disqus