ТРК "Люкс" відмовилася від УКХ-частоти в Києві, змінила засновників і програмну концепцію
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 3 червня внесла зміни до низки ліцензій ТРК "Люкс" (радіо "Люкс ФМ" і канал "24") у зв'язку зі зміною власників і програмної концепції.
Зокрема, у програмній концепції радіостанції "Люкс ФМ" відбувся поділ музично-розважальних програм на музичну підбірку і розважальні програми. "Ми приводимо програмну концепцію у відповідність до рекомендацій Національної ради", - пояснив на засіданні генеральний директор компанії Роман Андрейко. Що ж до зміни власників, зафіксованої Нацрадою 3 червня в радіоліцензіях і супутниковій ліцензії, а 20 травня - в телевізійних ефірних ліцензіях ТРК "Люкс", пан Андрейко сказав "Телекритиці", що йдеться про реструктуризацію: зі складу засновників вийшла одна фізична особа, яка володіла незначним пакетом акцій.
Водночас ТРК "Люкс" відмовилася від УКХ-частоти 69,68 МГц у Києві та області (20 годин мовлення на добу) (у Києві для мовлення "Люкс ФМ" у компанії залишається FM-частота 103,1 МГц). "Були технічні проблеми з обслуговуванням цієї частоти. Крім цього, ми вирішили, що зараз комерційно недоцільно використовувати її, оскільки вона не впливає на рейтинг", - пояснив Роман Андрейко. "Ви усвідомлюєте, що порушуєте конституційне право навіть одного громадянина?", - поцікавився Віктор Понеділко, на що пан Андрейко відповів, що у разі надходження скарг від слухачів компанія готова переглянути позицію, але наразі він погоджується з тим, щоб цю частоту виставили на конкурс. При цьому, компанія не відмовилася від УКХ-частоти 67,82 МГц у Льовові, маючи там також FM-частоту 104,7 МГц.
Крім програмної концепції і власників, у телерадіокомпанії змінилося розташування передавачів в Івано-Франківську, Тернополі, Черкасах, Луцьку, Хмельницькому, Севастополі, Полтаві та Кіровограді, однак це не вплинуло на географічне покриття радіостанції.
За всі зміни до ліцензій ТРК "Люкс" має сплатити мінімальний ліцензійний збір. Єдину значну суму - за збільшення потужності передавача зі 100 Вт до 1 кВт у селищі Ханжонковому Донецької області - компанія сплатить понад 350 тисяч гривень.
Источник: "Телекритика"
blog comments powered by Disqus