29 березня Національна рада підбила підсумки конкурсу на цифрове радіомовлення в Києві. У форматі T–DAB мовитимуть 10 радіостанцій, три із них – програми Суспільного мовлення.
Право мовити у цифровому радіостандарті в Києві отримали усі 8 компаній, що подали заявки на конкурс (у ПАТ «НСТУ» три радіопрограми). У запропонованому на конкурс мультиплексі передбачено 14 місць.
На чотири місця заяв подано не було, тому Національна рада ухвалила рішення про припинення конкурсу на них.
Отже, переможцями конкурсу стали:
ТОВ «ТРК «ІФ Медіа-груп», м. Київ («Радіо Марія»);
ТОВ «Воздвиженка артс хауз», м. Київ («Old Fashioned Radio»);
БО «Благодійний фонд «Мейдейарт», м. Київ («Zemlya»);
ТОВ «Консенсус медіа», м. Київ («Hype radio»);
ПрАТ «Радіокомпанія «Гала», м. Київ («Країна ФМ»);
ТОВ «Київське цифрове радіо», м. Київ («Перше цифрове»);
ПАТ «НСТУ», м. Київ («Українське радіо»);
ПАТ «НСТУ», м. Київ («Радіо «Промінь»);
ПАТ «НСТУ», м. Київ («Радіо «Культура»);
ТОВ «Телевізійна компанія «Атлант-СВ», м. Київ («Радіо Мейдан»).
Член Національної ради Сергій Костинський зауважив, що регуляторний орган тривалий час готувався до цієї події, зокрема, останні два роки були дуже активними – вивчалася можливість ввезення передавачів, участі індустрії, проводилися обговорення. Він також назвав декілька складових, які брав до уваги регуляторний орган, упроваджуючи цей проект. «Перше. Ми розуміємо, що епоха аналогу потроху спливає, і ми маємо рухатися в ногу з усім цивілізованим світом. Друге – те, що ми піклуємося про наших слухачів. І ми вважаємо, що чим більший асортимент радіостанцій в ефірі, тим краще для слухача, він може обирати. І це впровадження нових технологій якраз дає можливість, щоб нові нішеві радіостанції отримали доступ до слухача. І третє – це підтримка, допомога всім, хто хоче мовити в ефірі. Я вірю в те, що цей експеримент буде успішним», наголосив він.
Голова Національної ради Юрій Артеменко повідомив, що регулятор уже на наступному засіданні оголосить конкурс на ті місця в мультиплексі, що залишилися вільними.
Ліцензії на радіомовлення у цифровому стандарті видані телерадіоорганізаціям на 7 років.
Презентації радіомовників можна подивитися за посиланням.