Аналогове ефірне мовлення першим вимкнуть на Одещині
Підбиваючи підсумки конкурсу на багатоканальне мовлення у 22 населених пунктах Одеської області, відповідальний секретар Національної ради Олександр Ільяшенко зауважив, що Одеська область може стати першою в Україні, де буде вимкнено аналоговий сигнал. Про це він сказав під час брифінгу 27 грудня, в якому також взяли участь член Національної ради Сергій Костинський і державний секретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко.
«Дивлячись на покриття, яке є на разі в цифрі, і на ставлення до цього процесу керівництва області, я думаю, що ми будемо рекомендувати Одеську область для першочергового вимкнення аналогового телебачення», – сказав він.
Загалом завдяки проведеному сьогодні конкурсу в Одеській області цифрове мовлення наявне у 22 містах, де оператором багатоканальної телемережі є державна компанія – Концерн РРТ. У 9 із цих міст також працює мережа ТОВ «Зеонбуд». Для нього нині прораховується ще 7 міст, таким чином, цифрова мережа «Зеонбуду» в цьому регіоні буде розширена до 16.
Олександр Ільяшенко повідомив про те, що є домовленість про технічне переоснащення мережі Концерну РРТ із тим, аби в цій мережі транслювалося не 8, а 10 програм. На ці два місця конкурсні умови будуть розроблятися таким чином, щоб телерадіокомпанії мали можливість мовити в окремих населених пунктах області.
Розбудову мультиплексу в Одеській області член Національної ради Сергій Костинський назвав створенням державного поясу інформаційної безпеки. «Створено додатково локальний мультиплекс до тих мультиплексів, які нині уже працюють. Це – державний мультиплекс. 8 телеканалів отримали можливість мовити в зонах білих плям вздовж всього прикордоння. В Одеській області буде охоплено цифровим сигналом 22 райони», – підсумував він.
Сергій Костинський також нагадав що упродовж 2016 – 2017 років було розбудовано ще три цифрові мультиплекси: у Волновасі Донецької області на 22 ТВК, У Бахмутівці Луганської області на 40 ТВК і в Чонгарі Херсонської області на 50 ТВК.
Зі свого боку державний секретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко зауважив про те, що немає єдиного рішення, яке допомогло б відновити мовлення і закрити білі плями на всій території України одночасно. «Рішення зазвичай є нестандартними, залучають багато стейкхолдерів і багато акторів, але вони, як свідчить практика, є успішними», – сказав він. Наступного року, за словами А. Біденка, згідно з наявними планами «зможемо говорити про фактично повне відновлення українського інформаційного суверенітету на нашій території».
Источник: www.nrada.gov.ua
blog comments powered by Disqus